Były reprezentant Niemiec sądzony za atak na kierowcę!

Piłka nożna
Były reprezentant Niemiec sądzony za atak na kierowcę!
fot. PAP/EPA

Jens Lehmann przed dwoma laty zaatakował na autostradzie kierowcę. W ubiegłym roku został skazany na grzywnę w wysokości 240 tys. Euro. Ostatecznie odmówił jej zapłacenia. Teraz ponownie rusza proces sądowy.

Lehmann miał stawić się przed sądem w bawarskim Starnberg. Oświadczył, że nie przyznaje się do winy i w związku z tym odmawia zapłaty grzywny. Suma jest ogromna i byłby to duży uszczerbek dla budżetu Niemca. Decyzją sądu musi zapłacić aż 240 tys. euro! Była to równowartość jego ówczesnej dwumiesięcznej pensji.

 

Za co dokładnie jest ta kara? Lehmann w 2014 roku jechał jedną z niemieckich autostrad. Z nieznanych powodów stracił nerwy i wściekł się na jednego z kierowców. Miał zmusić go do zatrzymania się na poboczu, następnie chwycić go za kołnierz i dusić.

 

Były zawodnik Arsenalu Londyn obecnie jest komentatorem niemieckiej telewizji RTL. W angielskim klubie rozegrał 147 spotkań. Ważnym przystankiem w jego bogatej karierze były także dwa niemieckie kluby. Schalke 04, w którym wybiegł na murawę aż 274 razy i… zdobył dwie bramki. Drugim klubem z Bundesligi była Borussia Dortmund. W jej barwach zagrał 129 meczów. Lehmann to także wybitny reprezentant Niemiec. W narodowej drużynie wystąpił 61 razy.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze