Makabryczna zbrodnia! Były rywal Adamka zastrzelony

Sporty walki
Makabryczna zbrodnia! Były rywal Adamka zastrzelony
fot. PAP

Dżabraił Dżabraiłow (19-5-2, 11 KO) były rywal Tomasza Adamka (50-5, 30 KO) nie żyje. Jego ciało zostało znalezione na parkingu jednego z rosyjskich centrów handlowych. Zmarł w wyniku ran postrzałowych.

Dżabraiłow został zastrzelony w jednym z moskiewskich centrów handlowych. Z zapisów monitoringu wynika, że mężczyźni przyjechali na parking, gdzie doszło do awantury. Chwilę po niej padły strzały… Sprawca wystrzelił do byłego mistrza w klatkę piersiową i uciekł. Pięściarz zmarł w wyniku ran postrzałowych. Miał 43 lata.

Policja szybko zdołała ująć sprawcę. Według zapisów wideo zabójca udał się na lotnisko. 31-latek chciał uciec do Baku. Zatrzymano go już w samolocie. Przed sądem ma odpowiedzieć na morderstwo oraz nielegalne posiadanie broni.

 

Dżabraiłow urodził się w Machaczkale, ale większość życia spędził w Moskwie. Stoczył 26 walk, z których wygrał 19. Był międzynarodowym mistrzem federacji WBC w wadze półciężkiej. Jego ostatnią walką w ringu był pojedynek z Tomaszem Adamkiem o pas WBO InterContinental w 2004 roku. „Góral” znokautował go w piątej rundzie.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie