Jedną z najbardziej widowiskowych dyscyplin na The World Games 2017 będzie z pewnością akrobatyka szybowcowa. – Chodzi o to, żeby kręcić figury przy zmieniających się prędkościach od 0 do prawie 300 km/h. W takim locie jest mnóstwo adrenaliny – powiedział Maciej Pospieszyński, mistrz świata w akrobatyce szybowcowej w 2014 roku.

 

Adrenaliny nie zabraknie na torze żużlowym. W turnieju par to Polacy będą faworytami. Motocykle mają coś wspólnego z… samolotami. Posiadają bowiem silnik odrzutowy, co gwarantuje wielkie emocje.

 

Polskich faworytów możemy upatrywać również na ściance wspinaczkowej. Marcin Dzieński zdobył w tym sezonie mistrzostwo i puchar świata we wspinaczce na czas. To jedna z najbardziej atrakcyjnych dyscyplin. Zawodnicy 15-metrową ściankę pokonują w zaledwie 5 sekund!

 

Starcia w formule K1 zadowolą każdego miłośnika sportów walki. – Kickboxing jest zdecydowanie ciekawszy niż MMA. Nie ma walki w parterze, nie traci się dynamiki. Mocne ciosy rękoma i efektowne kopnięcia gwarantują atrakcyjność widowiska.

 

The World Games 2017 rozpoczną się 20 lipca i potrwają 10 dni. Gospodarzem imprezy będzie Wrocław. Transmisja tej imprezy na sportowych antenach Polsatu.