Serdeczne spotkanie Rybusa i Rogera w hotelu kadry (WIDEO)

Piłka nożna

Maciej Rybus opuszczając zgrupowanie kadry natknął się w hotelu DoubleTree by Hilton na dawnego kolegę z Legii Warszawa - Rogera Guerreiro. Obaj piłkarze mieli okazję wspólnie występować w klubie z Łazienkowskiej 3 przez ponad dwa lata. Ich spotkanie w hotelowym lobby było bardzo serdeczne, choć krótkie.

Roger Guerreiro postanowił spędzić w Polsce kilka dni, żeby spotkać się z byłymi kolegami z boiska. Brazylijczyk z polskim paszportem zdążył odwiedzić już swój były klub. Miał okazję zobaczyć się z nowym sztabem szkoleniowym mistrzów Polski (Jackiem Magierą i Aleksandarem Vukoviciem), czyli z ludźmi, z którymi dzielił szatnię. Zdjęciem z byłym reprezentantem Polski pochwalił się także kolega z murawy Jakub Rzeźniczak.

34-latek w niedzielę obejrzał mecz Legii z Cracovią (2:0), ale w Warszawie przebywa od piątku. Teraz miał okazję spotkać się z Maciejem Rybusem, który dołączył do stołecznego klubu przed sezonem 2007/08. Wówczas Roger był już gwiazdą "Wojskowych", a o pochodzący z Łowicza młody zawodnik był wtedy przyszłością drużyny ze stolicy i mógł uczyć się przy pochodzącym z São Paulo zawodniku piłkarskiego fachu.

Roger obecnie pozostaje bez klubu. Często podkreśla, że chciałby wrócić do Legii, ale w tej chwili wydaje się to niemożliwe. Brazylijczyk z polskim obywatelstwem rozegrał rozegrał 101 meczów ligowych, w których zdobył 19 bramek. Z reprezentacją Polski pojechał na Euro 2008. Na tym turnieju strzelił gola w meczu z Austrią. W drużynie narodowej wystąpił 25 razy i strzelił 4 gole.  

- To mój trzeci pobyt w Polsce odkąd odszedłem z Legii. Ciesze się, że mogę tu wrócić – powiedział dla serwisu Legia.net Roger.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze