Rajd Dakar: W Wilnie zaprezentowano litewsko-polski zespół

Moto
Rajd Dakar: W Wilnie zaprezentowano litewsko-polski zespół
fot. facebook

Na Placu Ratuszowym w Wilnie odbyła się w czwartek prezentacja litewsko-polskiej załogi na najbliższy Rajd Dakar. Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski wystartują w samochodzie Toyota Hilux.

Vanagas i Rozwadowski w parze na Dakarze po raz pierwszy wystartowali przed rokiem. Litewsko-polska załoga w klasyfikacji generalnej zajęła wówczas 26. pozycję. Zbliżający się Dakar dla Vanagasa będzie piątym, a dla Rozwadowskiego – drugim startem w tej imprezie.

Zapytany o szanse w nadchodzącym rajdzie Vanagas powiedział: „awans do 15 najlepszych byłby wspaniałym wynikiem, w przypadku, jeżeli nie popełnimy kolosalnych błędów, bo całkowita eliminacja błędów w takim rajdzie nie jest możliwa”.

Podczas prezentacji pilot Sebastian Rozwadowski zaznaczył: „ten rok przepracowałem bardzo sumiennie, wyciągnąłem dużo wniosków z poprzedniego startu, które na pewno zaprocentują w nadchodzącym rajdzie”.

„Dakar to bardzo długi i skomplikowany rajd. Tu nieodzownym elementem jest szczęście. Ze swojej strony zrobimy wszystko, aby pojechać dobrze. Nasz duet pokazuje, że przyjaźń i współpraca polsko-litewska jest możliwa” - dodał.

Natomiast Vanagas stwierdził: „nasza współpraca na Dakarze jest odbiciem pozytywnej atmosfery między naszymi narodami. Jest mnóstwo kontaktów międzyludzkich i wspólnych projektów między Polską a Litwą. Trzeba więcej o tym mówić”.

Rajd Dakar wystartuje 1 stycznia 2017 roku. Jego uczestnicy będą mieli do pokonania ponad 10 tys. kilometrów po bezdrożach Paragwaju, Argentyny i Boliwii.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie