Prezes Piasta: Sprawdzimy Piasta na polu biznesu

Piłka nożna
Prezes Piasta: Sprawdzimy Piasta na polu biznesu
fot. PAP

"Chcę spojrzeć na Piasta nie tylko jak na klub, ale też jak na przedsiębiorstwo" - zadeklarował nowy prezes gliwiczan Marek Kwiatek, związany wcześniej z branżą developerską i zbrojeniową. Pierwszym celem jest miejsce w górnej połowie piłkarskiej ekstraklasy.

"Będę dbał, by klub osiągał wyniki sportowe, bo to najważniejsze, ale też sprawdzał się na polu biznesu, żeby miał stabilność finansową. Oczywiście podstawowym zadaniem sportowym jest miejsce w pierwszej ósemce ekstraklasy" – dodał.

Piast szukał prezesa od 30 września po rezygnacji Adama Sarkowicza. Tymczasowo funkcję tę pełnił szef rady nadzorczej klubu Grzegorz Jaworski.

"Cały czas jesteśmy na etapie obserwacji i selekcji zawodników, których chcielibyśmy zimą pozyskać. Chcemy nadrobić to, czego nie udało się zrobić latem. Teraz czeka nas pięć ciężkich meczów, które zadecydują być może o kształcie wiosennej i końcowej tabeli" – przyznał Jaworski.

Kwiatek zwrócił uwagę, że w klubie brakuje dyrektora sportowego.

"Myślę, że bardzo by mi pomógł. Chciałbym, by pojawił się jak najszybciej. Muszę się intensywnie nauczyć części sportowej. Z trenerem Radoslavem Latalem jesteśmy umówieni na dłuższą rozmowę w poniedziałek" – dodał.

W poprzednim sezonie gliwiczanie wywalczyli wicemistrzostwo Polski, co było największym sukcesem w 70-letniej historii klubu. Obecnie - po 15 kolejkach sezonu - zajmują 12. miejsce w tabeli.

"Potrzebujemy dwóch, trzech zawodników, przede wszystkim playmakera kreującego grę w środku boiska, który pomógłby wzmocnić +siłę ognia+" – podkreślił Jaworski.

W dalszym ciągu doradcą zarządu i rady nadzorczej pozostaje były sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina. Głównym akcjonariuszem Piasta jest samorząd Gliwic.

"Czekają nas rozmowy na temat przyszłorocznego budżetu. Przygotowuję materiały, aby od strony finansowej zapewnić stabilność. Miasto oczekuje od nas planu działania, wydatków i się do niego odniesie" – wyjaśnił Kwiatek.

Zdaniem Jaworskiego w polskiej ekstraklasie liczą się klubu mocne finansowo, które mają stabilne budżety.

"Bez dużych pieniędzy w piłce w tej chwili wynik sportowy jest trudny do osiągnięcia. Dlatego biznesowe doświadczenie nowego prezesa jest ważnym argumentem. Chcemy budować silną drużynę piłkarską w oparciu o bardzo dobre podstawy finansowe. To potrzeba chwili" – ocenił Jaworski.

Nowy prezes zadeklarował podjęcie prac na rzecz zwiększenia frekwencji na meczach w Gliwicach.

"Wiem, że czeka mnie spotkanie z kibicami. Przypuszczam, że to nie są łatwe rozmowy, ale jestem gotowy" - podsumował Kwiatek.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze