Rumunia - Polska. Polscy kibice zatrzymani w Bukareszcie! (WIDEO)

Piłka nożna
Rumunia - Polska. Polscy kibice zatrzymani w Bukareszcie! (WIDEO)
fot. PAP

Rumuńskie media informują, że tamtejsza policja zatrzymała w piątek w Bukareszcie sześciu polskich kibiców uczestniczących w bójce. O godz. 20.45 odbędzie się mecz gospodarzy z Biało-Czerwonymi w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata.

Jak napisano na portalu "Digi24.ro", do pierwszych incydentów w stolicy Rumunii doszło na Starym Mieście.

"To był konflikt między polskimi fanami. Policja szybko interweniowała. Sześć osób zostało zatrzymanych i przewiezionych na komisariat" - powiedział Georgian Enache, rzecznik prasowy generalnej żandarmerii w Bukareszcie, cytowany na internetowej stronie tej stacji telewizyjnej.

O zamieszkach i zatrzymaniu fanów informuje również m.in. "Gazeta Sporturirol". Jak dodaje, w późniejszych godzinach u niektórych polskich kibiców skonfiskowano kilka noży i petardy.

 


Rumuńskie media przypominają, że dzień wcześniej niespokojnie było pod bramami National Areny, gdzie w piątkowy wieczór odbędzie się spotkanie Rumunii z Polską. Około 30 fanów biało-czerwonych, mimo zamkniętych bram, chciało obejrzeć oficjalny trening kadry Adama Nawałki. Musiała interweniować policja.

Początek meczu eliminacji MŚ 2018 w Bukareszcie o godz. 20.45 polskiego czasu.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie