Sport elektroniczny jedną z dyscyplin Igrzysk Olimpijskich w 2024? To możliwe!

Inne
Sport elektroniczny jedną z dyscyplin Igrzysk Olimpijskich w 2024? To możliwe!

Sport elektroniczny częścią Igrzysk Olipijskich w 2024 roku? Jest to jak najbardziej możliwe. Biorące udział w konkursie o zorganizowanie imprezy Los Anegeles wyszło właśnie z taką inicjatywą. Dodatkowo starania te wsparte zostały przez międzynarodową federację sportu elektronicznego - IeSF

Popularność sportu elektronicznego rośnie w bardzo wysokim tempie. Nic dziwnego więc, że jak najbardziej aktualne zadawane jest padające często pytanie "Czy e-sport to sport?". Wiadomo, że istnieją zarówno entuzjaści, jak i przeciwnicy teorii, że wirtualne rozgrywki powinny zostać wpisane do oficjalnego wykazu dyscyplin sportowych. Debata na ten temat powróciła również w kontekście zaplanowanych na rok 2024 Igrzysk Olimpijskich, o których organizację stara się Los Angeles, Paryż, Budapeszt oraz Rzym. Nieoficjalnie największe szanse na to ma właśnie jedno z najbardziej popularnych amerykańskich miast. Miasto Aniołów wydaje się być zdeterminowane, by walczyć o włączenie e-sportu do repertuaru Igrzysk. Poważnymi argumentami w sprawie są nie tylko rosnąca popularność tego typu aktywności, ale również chęć zaangażowania w działaniach młodego pokolenia. Swą cegiełkę dokłada również International e-Sports Federationktóra złożyła oficjalne podanie o uznanie e-sportu za dyscyplinę olimpijską.

Głos w całej sprawie zabrał między innymi Casey Wasserman, przewodniczący komitetu LA 2024, twierdząc, że w pełni popiera ideę Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, której istotą jest uznanie e-sportu za oficjalną dyscyplinę, a także włączenie go do Igrzysk Olimpijskich. Zdaniem Wassermana sport elektroniczny i stale rozwijająca się technologia mogą w dużym stopniu pomóc w ponownym połączeniu 'pokolenia Y' z ruchem olimpijskim.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze