UFC 205: Bonusy rozdane. Polki pominięte

Sporty walki

Gala UFC 205 nie zawiodła oczekiwań fanów MMA, a organizatorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o przyznanie bonusów dla zawodników. Ostatecznie aż czterech wojowników zostało uhonorowanych nagrodą pieniężną w wysokości 50 tysięcy dolarów. W tym gronie nie było ani Joanny Jędrzejczyk (13-0, 4 KO, 1 SUB) ani Karoliny Kowalkiewicz (10-1, 1 KO, 2 SUB).

Organizacja UFC już tradycyjnie przyznała bonusy dla głównych bohaterów gali, które wiązały się z sowitą nagrodą pieniężną. Absolutnie żadnego zaskoczenia nie ma w tym, że po 50 tysięcy dolarów trafi do Tyrona Woodleya (16-3-1, 6 KO, 5 SUB) i Stephena Thompsona (13-1-1, 7 KO, 1 SUB), którzy do czerwoności rozgrzali publiczność w Madison Square Garden. Ich pojedynek zakończony większościowym remisem został wybrany walką wieczoru.

Co ciekawe największa organizacja mieszanych sztuk walki na świecie przyznała tym razem dwie nagrody za występ wieczoru. Tak zwany "Performance of the night" powędrował do Yoela Romero (12-1, 10 KO), który w szokujący sposób znokautował latającym kolanem Chrisa Weidmana (13-2, 6 KO, 3 SUB), a także do wielkiego Conora McGregora (21-3, 18 KO, 1 SUB), który zaskakująco łatwo pokonał Eddiego Alvareza (28-5, 15 KO, 1 SUB).

Organizatorzy nie zdecydowali się na więcej bonusów, dlatego smakiem obejść musiały się między innymi Polki - Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz. Przypomnijmy, że Jędrzejczyk na gali w Nowym Jorku obroniła pas mistrzowski w kategorii słomkowej w konfrontacji ze swoją rodaczką.

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze