Dla zespołu Marcina Dorny takie spotkanie będzie bezcennym doświadczeniem i może dać odpowiedź na pytanie, w jakim miejscu znajduje się kadra na kilka miesięcy przed turniejem mistrzostw Europy do lat 21. Polacy, jako gospodarze, nie występowali w eliminacjach i trener Dorna powtarza, że każdy sparing jest jak mecz o punkty. Nigdy to stwierdzenie nie było bardziej prawdziwe niż przed meczem z reprezentacją Niemiec w Tychach.

 

W ostatnich spotkaniach ani Ukraina, ani Czarnogóra nie stawiły Polakom zbyt wielkiego oporu. Pierwszy rywal przyjechał w niemal rezerwowym składzie (podstawowi zawodnicy walczyli jeszcze wtedy w eliminacjach), a Czarnogórcy mieli w składzie kilku bardzo młodych zawodników, eksperymentowali z ustawieniem (w ataku grał nominalny defensywny pomocnik) i skończyło się zwycięstwem Polaków 6:0.

 

 

Teraz żartów nie będzie, bo do Polski przyjeżdżają Niemcy i chociaż w składzie brakuje kilku wielkich gwiazd, które być może zobaczymy w Polsce w przyszłym roku, to skład i tak robi wrażenie. Największą gwiazdą drużyny jest Leroy Sane, który zagrał już kilka spotkań u Joachima Loewa i przed tym sezonem przeszedł z Schalke 04 do Manchesteru City. Z piłkarzy, którzy występowali w dorosłej reprezentacji Niemiec jest też Maximilian Arnold - on zagrał jedno spotkanie w 2014 roku przeciwko Polsce.

 

Piłkarzy, z których być może skorzysta podczas MME trener Stefan Kuntz, a którzy są teraz w dorosłej reprezentacji jest dużo więcej. Serge Gnabry wyszedł w pierwszym składzie i zdobył trzy bramki przeciwko San Marino, na Euro 2016 we Francji występował już Joshua Kimmich, a w kadrze jest jeszcze Benjamin Henrichs z Bayeru Leverkusen.

 

Drużyna Marcina Dorny też ma w składzie piłkarzy występujących na co dzień za granicą, w dobrych klubach. Największą gwiazdą jest Mariusz Stępiński, który bardzo dobrze odnalazł się we francuskim FC Nantes,a podstawowym obrońcą jest Igor Łasicki z Napoli (w klubie tylko rezerwowy). Do kadry przed MME w Polsce mogą też dołączyć Piotr Zieliński (Napoli), Karol Linetty (Sampdoria), Bartosz Kapustka (Leicester City) czy Arkadiusz Milik (Napoli) - ten ostatni, jeśli zdoła dojść do formy po poważnej kontuzji.

 

Transmisja spotkania reprezentacji U21 Polska - Niemcy od 18:30 w Polsacie Sport.