MŚ w ju-jitsu: Biało-czerwoni szykują się do imprezy we Wrocławiu

Inne
MŚ w ju-jitsu: Biało-czerwoni szykują się do imprezy we Wrocławiu

W dniach 25-27 listopada we wrocławskiej hali Orbita odbędą się mistrzostwa świata w ju-jitsu. To jedna z imprez testowych przed The World Games 2017, która najlepszym Polakom powinna zapewnić przepustki na przyszłoroczne Igrzyska Sportów Nieolimpijskich.

Trener polskiej reprezentacji, Dariusz Hajewski, zakłada, że na The World Games 2017 wystąpi dziesięcioro biało-czerwonych (to maksymalna liczba kwalifikacji, które mogą zdobyć gospodarze imprezy). Ci, dla których zabraknie miejsca w narodowej drużynie, winni się sprawdzić podczas World Combat Games w Peru, czyli w czasie rozgrywanych co cztery lata igrzysk sportów walki.
 
W reprezentacji Polski znalazła się m.in. dolnoślązaczka, Emilia Maćkowiak (WROXGYM Wrocław). Co ciekawe, to jedyna wrocławska medalistka poprzednich The World Games w kolumbijskim Cali (2013), gdzie sięgnęła po srebro (kat. 70 kg). Zresztą ju-jitsu okazało się naszą zdecydowanie najbardziej medalodajną dyscypliną podczas The World Games 2013, zgarniając cztery spośród sześciu krążków. Po złoto sięgnęła Anna Polok (AKS Chorzów, 70 kg), a po srebro, podobnie jak Maćkowiak, Martyna Bierońska (Budowlani Sosnowiec, 55 kg) i Tomasz Szewczak (OSJ Olsztyn, 94 kg).

Dodajmy, że 27-letnia Emilia Maćkowiak zna już smak złota MŚ. - W 2011 roku ta impreza odbywała się w Cali, a mnie – z racji wysokich kosztów eskapady – nie bardzo chciano zabrać, mimo że kwalifikację miałam. Skład kadry był ograniczony, wyjazd długo stał pod znakiem zapytania, lecz koniec końców udało się polecieć. No i wywalczyłam złoto w fightingu. Pierwsze i, jak dotąd, jedyne w kolekcji. Mam też dwa srebrne krążki z MŚ i trzy brązy – mówi nam urodzona w Rawiczu wojowniczka, posiadaczka dwóch czarnych pasów (Judo I dan oraz Ju-Jitsu).

Polacy są w tym sporcie prawdziwą potęgą. Nasza kadra narodowa wygrała klasyfikację medalową poprzednich Mistrzostw Świata rozgrywanych w Bangkoku.
 
Rywalizacja w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej potrwa od piątku do niedzieli (25-27 listopada), początek codziennie o godz. 9. Uroczyste otwarcie zaplanowano na piątek (godz. 10.30).

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze