NHL: Obrońcy tytułu rozbici w Waszyngtonie

Nie udał się wyjazd obrońcom Pucharu Stanleya hokeistom Pittsburgh Penguins do Waszyngtonu. W środowym meczu ligi NHL ulegli stołecznym Capitals 1:7 i z dorobkiem 22 punktów plasują się na czwartym miejscu w Konferencji Wschodniej, a ich rywale na trzecim.

Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie już w pierwszej tercji. Gospodarz prowadzili po niej 3:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się w niej T.J. Oshee - w 8. minucie, kiedy Pingwiny grały w osłabieniu, i w 20., a gości "dobił" na dwie minuty przed końcem tej fazy gry Nicklas Baeckstroem, który popisał się ponadto trzema asystami.

Autorami pozostałych goli byli: Dmitrij Orłow (26), Justin Williams (46), Aleksander Owieczkin (51) i ponownie Baeckstroem (57). Honorowego gola dla gości na trzy minuty przed końcowa syreną zdobył Phil Kessel.

Za najlepszych zawodników spotkania uznano graczy gospodarzy Baeckstroema, Oshee i 21-letniego bramkarza Bradena Holtby'ego.

Było to najwyższe zwycięstwo Capitals w sezonie i szósta porażka "Pingwinów" w 16 meczach.