PŚ w biathlonie: Ósemka Polaków na inaugurację w Oestersund

Zimowe
PŚ w biathlonie: Ósemka Polaków na inaugurację w Oestersund
fot. biathlon.pl

Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj, Kamila Żuk oraz Grzegorz Guzik, Rafał Penar i Mateusz Janik to ośmioro polskich biathlonistów, którzy wystąpią w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund - poinformował związek.

Obchodząca w piątek swoje dziewiętnaste urodziny Żuk wygrała bezpośrednią rywalizację o miejsce w składzie z Anną Mąką. Poza nią w Ostersund wystartują również Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz oraz Kinga Mitoraj. Wśród mężczyzn reprezentować nas będą Grzegorz Guzik, Rafał Penar i Mateusz Janik. Polacy zakończyli już dwutygodniowe zgrupowanie w Dombas i wrócili na kilka dni do Polski. Ostatniego dnia pobytu w Norwegii kadra rozegrała wewnętrzne zawody. Najlepsze czasy uzyskali Monika Hojnisz oraz Rafał Penar.

 

- Jesteśmy zadowoleni z tego zgrupowania. Pogoda w tym roku była łaskawa dla wszystkich. Mieliśmy świetnie przygotowany stadion do treningu. Plany udało się zrealizować w stu procentach. Cenny był zwłaszcza sprawdzian formy na zawodach w Sjusjoen - powiedział trener kadry Adam Kołodziejczyk.

 

Ostatnim etapem przygotowań biało-czerwonych było dwutygodniowe zgrupowanie w norweskim Dombas, z którego podopieczni trenerów Adama Kołodziejczyka i Tomasza Sikory wrócili już do kraju. W poniedziałek z lotniska w podkrakowskich Balicach reprezentacja wyruszy do Szwecji.

 

Otwarcie sezonu w Oestersund zaplanowane jest na 27 listopada, kiedy odbędą się zawody sztafet mieszanych 2x6 + 2x7,5 km oraz rywalizacja par mieszanych w sprincie. Pierwsze starty indywidualne - 30 listopada i 1 grudnia na, odpowiednio, 15 km kobiet oraz 20 km mężczyzn.

 

Transmisje z zawodów Pucharu Świata na sportowych antenach Polsatu!

Sebastian Krystek, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze