Gol i świetny mecz Kapustki w Leicester!

Bartosz Kapustka rozegrał 90 minut i strzelił gola w barwach Leicester City U23 w meczu z Derby County. Polak zdobył bramkę na 3:0, a ”Lisy” wygrały aż 5:0. Ponadto reprezentant Biało-Czerwonych miał kilka niezłych okazji, trafił m.in. w słupek.

Kapustka nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Polak nie łapie się do pierwszej ekipy i swoje zdolności musi prezentować w drużynie do 23 lat. Były piłkarz Cracovii rozpoczął w podstawowym składzie "Lisów", która na własnym stadionie podejmowała Derby. Już w 11. minucie samobójcze trafienie zaliczył obrońca gości Farrend Rawson.

Kapustka był aktywny od początku, kilkukrotnie zagrażając bramce rywali. W pierwszej połowie Polak obił nawet słupek. W drugich 45 minutach podwyższył Harvey Barnes, a w 68. minucie do siatki trafił również reprezentant Polski. Była to druga bramka 20-latka w tym sezonie w rezerwach Leicester. Ostatecznie "Lisy" rozbiły rywali aż 5:0 i zajmują obecnie 7. pozycję w tabeli.

LeicesterU23 – DerbyU23 5:0 (1:0)

Bramki: Rawson 11, Barnes 50, 85-karny, Kapustka 68, Ndukwu 74,