NBA: Trzecie zwycięstwo Wizards, 16 punktów Gortata

Trzecie zwycięstwo w lidze NBA odnieśli koszykarze Washington Wizards. "Czarodzieje" we własnej hali pokonali New York Knicks 119:112. Marcin Gortat zdobył dla gospodarzy 16 punktów. Drużyna Polaka ma na koncie także osiem porażek.

Wizards przegrywali tylko na samym początku meczu. Później na długo przejęli inicjatywę. Do przerwy prowadzili różnicą dziesięciu punktów, a w trzeciej kwarcie ich przewaga wzrosła aż do 27. Moment dekoncentracji przydarzył im się w ostatnich minutach spotkania. Knicks w dużej części zniwelowali stratę, ale na więcej stołeczna drużyna im nie pozwoliła.

Gortat na parkiecie przebywał 31 minut. Trafił siedem z 12 rzutów z gry i dwa z czterech wolnych. Jego konto uzupełnia osiem zbiórek, asysta i blok. Miał także stratę i cztery faule.

Wśród gospodarzy najlepszy był John Wall - 23 pkt i 11 asyst. Otto Porter Jr. dołożył 21 pkt, a wracający po kontuzji uda Bradley Beal 18.

W pokonanej drużynie wyróżnił się Derrick Rose - 27 pkt.

Wizards z bilansem 3-8 zajmują 13. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Równie słaba jest ekipa Miami Heat, z którą "Czarodzieje" zmierzą się w sobotę we własnej hali.