Rajdowe MŚ: Mikkelsen nadal liderem w Australii

Moto
Rajdowe MŚ: Mikkelsen nadal liderem w Australii
fot.PAP/EPA

Norweg Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC) prowadzi po dwóch dniach Rajdu Australii, 13., ostatniej rundy mistrzostw świata. Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak (Peugeot 208 T16), którzy startują w WRC 2, zajmują 13. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Mikkelsen po 18 odcinkach specjalnych tylko o dwie sekundy wyprzedza Francuza Sebastiena Ogiera (VW Polo WRC), a trzeci jest Nowozelandczyk Hayden Paddon (Hyundai I20 WRC) ze stratą 12 s do Mikkelsena. Polska załoga traci do lidera blisko 11 minut, a w WRC 2 jest na trzeciej pozycji.

 

Już w połowie października Ogier zapewnił sobie czwarty z rzędu tytuł. W Australii trwa więc walka o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu. Zmagania w ten weekend są ostatnią rundą MŚ z udziałem ekipy czterokrotnych mistrzów globu - Volkswagena, który postanowił zakończyć starty w prestiżowym cyklu.

 

Trasa tegorocznego rajdu licząca ponad 1300 km została podzielona na 23 odcinki specjalne o łącznej długości 315 km. Zakończenie imprezy w niedzielę.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze