Wrąbel był gościem Cafe Futbol. Ostatnio młody golkiper świetnie zaprezentował się w towarzyskim starciu z Niemcami. Kadra Marcina Dorny, w dużej mierze może zawdzięczać zwycięstwo bramkarzowi Olimpii Grudziądz, gdyż 20-latek spisywał się fenomenalnie na stadionie w Tychach.

 

Prowadzący program Roman Kołtoń był pod wrażeniem występu Wrąbla, o którym jeszcze nie dawno mało kto słyszał. Do nie dawna pierwszym wyborem w młodzieżówce był Bartłomiej Drągowski, lecz teraz czas na pierwszoligowego golkipera. – Byłeś zdecydowany, pewny siebie, spokojny. Skąd to płynie, z Twojego charakteru? – zapytał prowadzący studio.

 

- To zależy od podejścia do meczu, koncentracji. Zdarzają mi się spotkania, gdzie nie mam tyle szczęścia i nie udawało mi się tak dobrze bronić. Starałem się dostosować do poziomu całej drużyny. Współpraca z całym zespołem się udała i ograliśmy Niemców.

 

Następnie pojawił się temat podobieństwa Wrąbla do Neuera. Obaj są bardzo podobni, zarówno w wyglądzie, jak i w zachowaniu na boisku. Jedyna przewaga Polaka to wiek, gdyż od Niemca młodszy jest aż o 10 lat.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.