Termalica z patentem na Arkę. Bandycki faul Bożoka!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrała na wyjeździe z Arką Gdynia 3:1. Kibice najbardziej zapamiętają jednak akcję z 38. minuty, kiedy to po barbarzyńskim faulu na Patryku Frycu czerwoną kartkę obejrzał Miroslav Bożok.

W lipcowym meczu tych ekip górą była Termalica, która po trafieniach Vladislavsa Gutkovskisa oraz Samulea Štefánika wygrała pewnie 2:0. Natomiast doliczając mecze pomiędzy tymi drużynami w 1 lidze, to po raz ósmy z rzędu Arka nie była w stanie pokonać drużyny z Małopolski. Ostatni raz gdynianie wygrali z ekipą z Niecieczy 17 marca 2012 roku.

Niedzielne spotkanie z wysokości trybun obejrzało tylko 3500 widzów. Był to efekt kary nałożonej na gdyński klub przez Komisję Ligi za zachowanie kibiców podczas derbowego starcia z Lechią Gdańsk.

Już w 2. minucie po faula Kornela Osyry na Mateuszu Szwochu sędzia Łukasz Bednarek podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Marcus da Silva, zdobywając tym samym swoją szóstą bramkę w sezonie. Na odpowiedź podopiecznych Czesława Michniewicza nie trzeba było długo czekać. W 22. minucie, po złym zagraniu Marcusa, do piłki dopadł Bartłomiej Babiarz i pięknym strzałem z dystansu pokonał Konrada Jałochę. Siedem minut później przyjezdni wyszli na prowadzenie. Guilherme doskonale dośrodkował do Gutkovskisa, a Łotysz precyzyjnym uderzeniem głową ulokował futbolówkę w siatce. Przed przerwą sytuacja Arki jeszcze się pogorszyła. Czerwoną kartkę po bezmyślnym i ostrym faulu na Frycu obejrzał Bożok.

W drugiej części gry na boisku działa się zdecydowanie mniej niż w pierwszych 45 minutach. Doskonałą okazję na 3:1 w 71. minucie zmarnował Roman Gergel, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę ponad poprzeczką. W doliczonym czasie gry goście po zabójczym kontrataku dopięli swego. Kilkadziesiąt metrówz piłką przebiegł Guilherme, po czym dograł ją w pole karne do niepilnowanego Dávida Guby, a Słowak bez problemu ustalił wynik spotkania.

Termalica po czterech meczach bez zwycięstwa przełamała się w Gdyni. Natomiast Arka na wygraną w lidze czeka od 19 września, kiedy to podopieczni Grzgorza Nicińskiego pokonali Cracovię 1:0.

Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (1:0)
Bramki: Marcus da Silva 2 (k) - Bartłomiej Babiarz 22, Vladislavs Gutkovskis 29, Dávid Guba 90+4

Arka: Konrad Jałocha - Damian Zbozień, Dawid Sołdecki, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Marcus da Silva, Yannick Sambea, Dominik Hofbauer (78. Paweł Wojowski), Mateusz Szwoch (66. Michał Nalepa), Miroslav Bożok- Dariusz Zjawiński (58. Paweł Abbott)

Bruk-Bet Termalica: Krzysztof Pilarz - Patryk Fryc, Artem Putiwcew, Kornel Osyra, Guilherme - Roman Gergel (86. Samuel Štefánik), Mateusz Kupczak, Barłomiej Babiarz, Vlastimir Jovanović, Patrik Mišák (69. Dávid Guba) - Vladislavs Gutkovskis (76. Wojciech Kędziora)

Żółte kartki: Hofbauer 58 - Mišák 44

Czerwona kartka: Bożok 38