Puncher: O skandalu w walce roku i formie bohaterów KSW 37

Sporty walki
Puncher: O skandalu w walce roku i formie bohaterów KSW 37
fot. Polsat Sport

Pojedynek roku przyniósł wiele kontrowersji: Andre Ward po budzącej wątpliwości decyzji odebrał pasy mistrzowskie Siergiejowi Kowaliowowi. Co o werdykcie sądzą eksperci magazynu Puncher? Jak na kilkanaście dni przed galą KSW 37 wyglądają jej bohaterowie? Transmisja w Polsacie Sport News o 20:00!

W "pojedynku roku" dotychczasowo niepokonanych pięściarzy Andre Ward (31-0, 15 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Siergieja Kowaliowa (30-1-1, 26 KO) i odebrał Rosjaninowi pasy WBA, WBO i IBF wagi półciężkiej. Wiele wątpliwości pozostawił jednak werdykt sędziowski, który można uznać za co najmniej dyskusyjny. Kowaliow po walce był wściekły:
To zła decyzja. Zarówno ja, jak i publiczność uważamy, że to ja wygrałem. Jestem tutaj gościem, a wszyscy arbitrzy są z USA i wspierali swojego rodaka Warda. To ma być sport?
W naszym studiu porozmawiamy także o sporze jednego z gości - Mateusza Masternaka (37-4, 26 KO) z promotorem Tomaszem Babilońskim oraz mistrzostwach Polski i wyborach w PZB.

W środowisku MMA trwa wielkie wyczekiwanie na galę KSW 37, która odbędzie się 3 grudnia w krakowskiej Tauron Arenie. Kilkadziesiąt godzin temu odbyły się treningi medialne, na których kibice mogli wreszcie zobaczyć w akcji jednego z bohaterów wieczoru Pawła "Popka" Mikołajuwa (2-1, 2 KO). Nie ćwiczył z kolei jego rywal, Mariusz Pudzianowski (9-5, 1 NC, 3 KO, 2 SUB). W poniedziałkowym studiu zjawią się z kolei walczący o pas wagi piórkowej Marcin "Polish Zombie" Wrzosek (11-3, 4 KO, 3 sub) i Artur "Kornik" Sowiński (17-7, 6 KO, 6 sub).

Co za Oceanem? Najważniejsze zwycięstwo w karierze odniósł Krzysztof Jotko (19-1, 5 KO, 2 SUB). Polak pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Thalesa Leitesa (26-7, 4 KO, 15 SUB) na gali UFC Fight Night 100 w Sao Paulo.

Prowadzący: Artur Łukaszewski

Goście:
MMA: Marcin Wrzosek, Artur Sowiński
Boks: Mateusz Masternak, Janusz Pindera, Jarosław Kołkowski

Transmisja magazynu Puncher w poniedziałek o 20:00 na Polsacie Sport News!

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze