Lech Poznań opublikował audyt finansowy klubu

Piłka nożna
Lech Poznań opublikował audyt finansowy klubu
fot. Materiały prasowe

Pierwszy w Polsce audyt finansowy klubu piłkarskiego właśnie został opublikowany. Obejmuje lata 2013-2015 i odpowiada na pytania zbierane przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań od lutego do końca czerwca bieżącego roku. Raport z przeprowadzenia uzgodnionych procedur został przygotowany przez niezależną biegłą rewident i stanowi załącznik wydanej publikacji.

- Publikacja audytu finansowego to przede wszystkim deklaracja otwartości Klubu na jego bezpośrednie otoczenie. Zależy nam na tym, by prowadzić wysokiej jakości dyskusję na temat uwarunkowań rozwoju Lecha Poznań zarówno w latach poprzednich, jak i w przyszłości. Dobro Klubu leży bowiem we wspólnym interesie całej jego Rodziny - mówi prezes Kolejorza, Karol Klimczak.

 

Zaprezentowane podczas wtorkowej konferencji prasowej wydawnictwo składa się z dwóch części. To popularno-naukowy tekst w przystępnej formie prezentujący efekty badania biegłej rewident, Magdaleny Jeske i "Raport biegłego rewidenta z przeprowadzenia uzgodnionych procedur", który stanowi załącznik i który był podstawą do sporządzenia pierwszej części.

 

- Zdecydowana większość z zagadnień w raporcie przewija się od lat w publicznej dyskusji o Lechu. Relacje inwestorskie, struktura wydatków Klubu, wydatki na wynagrodzenia, zobowiązania czy wreszcie saldo działalności transferowej to obszary, które kibiców muszą interesować bo stanowią sedno zarządzania finansami Klubu piłkarskiego - tłumaczy Tomasz Kacprzycki, dyrektor finansowy Lecha.

 

Audyt finansowy przedstawia dane finansowe Kolejorza za kolejne 3 lata kalendarzowe, począwszy na roku 2013. Zawiera tym samym informacje m.in. o przychodach i kosztach Klubu, transferach, zobowiązaniach, jasno ilustruje wszystkie transakcje z jednostkami powiązanymi, tj. Marcelin Management sp. z o.o., Amica Wronki S.A., a także sponsorem Lecha - Amica Handel i Marketing.

 

- To bardzo ważne, że dane, które z reguły przedstawiane są w sposób zawiły lub tworzone językiem bardzo specjalistycznym, w audycie są przystępne i bardzo przejrzyste - ocenia Radosław Majchrzak, prezes Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań. - Właśnie tak powinno to wyglądać, by budować coraz większe zaufanie i prowadzić otwartą dyskusję na temat Klubu, która jest podparta niepodważalnymi argumentami - dodaje.

 

Same procedury przeprowadzone przez biegłą rewident trwały kilka tygodni. - Współpraca z Klubem przy realizacji tego projektu układała się bardzo dobrze, a jej jakość zawsze ma wpływ na wartość efektu końcowego - mówi Magdalena Jeske, biegła rewident. - Dodam, że pracuję dla klientów z różnych branży, ale bardzo dużo satysfakcji sprawiło mi uczestnictwo w tym nowatorskim projekcie. Jest ona tym większa, że moja firma jest mocno osadzona w Poznaniu i dzięki temu miałam świadomość z jak ważną "materią" dla mieszkańców całej Wielkopolski obcowałam.

 

Kolejny audyt finansowy obejmie lata 2016-2017 i zostanie przeprowadzony oraz opublikowany w 2018 roku. Wydawnictwo dotyczące lat 2013-2015 zostało przekazane prezesowi Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań, będzie dostępne w siedzibie Klubu, a także jest możliwe do pobrania pod tym LINKIEM.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie