Prezes ZPRP: Przedłużymy kontrakt z Dujszebajewem

Piłka ręczna
Prezes ZPRP: Przedłużymy kontrakt z Dujszebajewem
fot. Cyfrasport

"W najbliższych dniach umowa z selekcjonerem reprezentacji piłkarzy ręcznych Tałantem Dujszebajewem będzie przedłużona. Treść umowy jest już uzgodniona między stronami" - zapewnił prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.

"Decyzja już jest. Przedłużymy kontrakt. To ani przez chwilę nie ulegało wątpliwości. Powstał jedynie problem czysto techniczny, żebyśmy mogli się spotkać w tym samym miejscu o tej samej godzinie. Na razie obaj byliśmy w ciągłych rozjazdach po świecie" - powiedział szef Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

 

Przed szkoleniowcem drużyny narodowej stoi trudne zadanie odmłodzenia kadry. Po igrzyskach w Rio de Janeiro z drużyny narodowej zaczęli odchodzić najbardziej doświadczeni szczypiorniści. Obrotowy Bartosz Jurecki zapowiedział, że mecz z Niemcami o brązowy medal olimpijski był jego ostatnim występem reprezentacyjnym. W poniedziałek zawiesił swój udział w spotkaniach drużyny narodowej rozgrywający Krzysztof Lijewski. Sporo się mówi o tym, że podobne postanowienia mają podjąć bramkarz Sławomir Szmal i rozgrywający Karol Bielecki, choć sami zainteresowani unikają wiążących odpowiedzi.

 

"Są to przede wszystkim indywidualne decyzje poszczególnych zawodników. Zapewne są one też konsekwencją tego, że trener będzie wprowadzał zmianę pokoleniową, a do składu będą dołączać gracze nowej generacji. W najbliższym czasie szkoleniowcowi w jego pracy potrzebne będą konsekwencja i cierpliwość" - podkreślił Kraśnicki.

 

Urodzony w kirgiskim Frunze 48-letni Dujszebajew objął reprezentację biało-czerwonych w lutym 2016 roku, po nieudanych dla nich mistrzostwach Europy, których Polska była organizatorem i rezygnacji Michaela Bieglera. Kontrakt obowiązuje do 30 listopada. W turnieju olimpijskim w Rio polski zespół zajął czwarte miejsce.

 

Pod adresem trenera nasiliły się słowa krytyki po dwóch przegranych meczach na początku listopada w eliminacjach mistrzostw Europy 2018 z Serbią u siebie 32:37 i na wyjeździe z Rumunią 23:28.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze