Młody polski pięściarz walczy o życie w Anglii. Wylew krwi do mózgu po ciosie

Sporty walki
Młody polski pięściarz walczy o życie w Anglii. Wylew krwi do mózgu po ciosie
fot. Facebook

Zaledwie 22-letni Jakub Moczyk stoczył w Wielkiej Brytanii swoją pierwszą walkę w karierze, a ta może skończyć się wielką tragedią. Polak stracił przytomność po otrzymaniu mocnego ciosu w trzeciej rundzie i miał wylew krwi do mózgu. W tej chwili walczy o życie w pobliskim szpitalu.

Jakub Moczyk od czterech miesięcy znajdował się w intensywnym treningu przed swoją pierwszą walką w karierze. Promotor Aurelijus Keree zaprosił Polaka, pracującego na co dzień w fabryce do Atlantis Areny w Great Yarmouth na niszową walkę rozpoczynającą jego sportową karierę.

Moczyk przeważał w dwóch pierwszych rundach walki, jednak w trzeciej przyjął cios, który zwalił go z nóg. Polak nie odzyskał przytomności i został momentalnie przewieziony do James Paget University Hospital w Gorleston, gdzie wykonano badania, które nie pozostawiły wątpliwości.

Nieprzytomny Moczyk miał wylew krwi do mózgu, jest niezmiennie podłączony pod respirator i obecnie trwa walka o jego życie. Podczas pierwszej doby od momentu zakończenia walki rodzina Kuby zebrała ponad 3 tysiące funtów będąc niezadowoloną z opieki, którą oferują brytyjscy lekarze.

ch, Polsat Sport, edp24.co.uk
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie