Prokurator chce kary dwóch lat więzienia dla Neymara

Piłka nożna
Prokurator chce kary dwóch lat więzienia dla Neymara
fot. PAP

O dwa lata więzienia dla napastnika Barcelony Neymara i pięć lat dla byłego prezesa klubu Sandro Rosella za oszustwa podatkowe będzie wnioskował w akcie oskarżenia prokurator krajowy - poinformował w środę dziennik "El Pais".

Dodatkowo prokuratura chce ukarania brazylijskiego piłkarza grzywną w wysokości 10 mln euro. Obu oskarżonym stawia się zarzuty w związku z nieprawidłowościami, do jakich miało dojść przy transferze Neymara z Santosu do Barcelony.

 

Prokurator Jose Perals, który odstąpił od ukarania obecnego prezesa Barcelony Josepa Bartomeu, przeciwko któremu nie znaleziono żadnych dowodów przestępstwa, wnioskuje także o kary pozbawienia wolności dla ojca zawodnika (dwa lata) i jego matki (jeden rok).

 

Wszyscy są oskarżeni o próbę oszukania w latach 2011-13 hiszpańskiego fiskusa, któremu nie przekazano należności finansowych wynikających z podpisania kontraktów. Ujawniane kwoty transferowe były znacznie zaniżane, przez co stawki opodatkowania także nie odpowiadały rzeczywistym kosztom.

 

Dodatkowo prokuratura wystąpi z powództwem przeciwko klubowi Barcelona żądając odszkodowania, którego wysokość może sięgnąć nawet 195 mln euro.

 

W połowie października 2016 Neymar podpisał nowy kontrakt z klubem. Umowa, która ma obowiązywać do końca sezonu 2020/21 przewiduje, że Brazylijczyk będzie rocznie zarabiał 32,4 mln euro brutto, do tego dojdą kontrakty reklamowe, których wysokości - ze względu na tajemnicę handlową - nie ma obowiązku ujawniania publicznie.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie