Kontuzja Bale'a poważniejsza. Walijczyk może pauzować nawet trzy miesiące!

Gwiazdor Realu Madryt podczas wtorkowego meczu Ligi Mistrzów przeciwko Sportingowi Lizbona (2:1) doznał kontuzji kostki. Początkowo wydawało się, że uraz jest niegroźny i przerwa w grze skrzydłowego "Królewskich" potrwa najwyżej parę tygodni. Sprawa okazała się znacznie bardziej poważna i Walijczyka czeka operacja.

W 58. minucie spotkania w Lizbonie Bale opuścił boisko z powodu kontuzji, a w środowe popołudnie przeszedł w Madrycie dokładne badania, które wykazały, że jego uraz jest poważniejszy niż początkowo sądzono i konieczny będzie zabieg. W związku z tym absencja zawodnika znacznie się wydłuży i w najgorszym wypadku może potrwać nawet trzy miesiące.

Walijczyk będzie operowany w Londynie przez doktora Jamesa Caldera. Zabieg zaplanowany jest na wtorek.

Strata Bale'a to twardy orzech do zgryzienia dla trenera Zinedina Zidane'a, ponieważ w tym sezonie skrzydłowy w 15 meczach strzelił 7 goli i zanotował 4 asysty.