DH Winter: Pierwszy dzień zmagań CS:GO za nami

E-sport
DH Winter: Pierwszy dzień zmagań CS:GO za nami

Znamy już pierwszych półfinalistów tegorocznej edycji turnieju Counter-Strike: Global Offensive odbywającego się w ramach DreamHack ZOWIE Open Winter 2016. Są nimi Renegades oraz szwedzkie GODSENT. Do dalszego etapu rozgrywek cały czas mają szansę awansować Polacy z Team Kinguin. Aby jednak tak się stało, muszą oni pokonać swojego rywala w decydującym meczu grupy A.

Za nami pierwszy dzień zmagań Counter-Strike: Global Offensive, które odbywały się w ramach prestiżowego wydarzenia DreamHack ZOWIE Open Winter 2016. Fani sportu elektronicznego z całego świata mieli okazję obejrzeć po trzy spotkania z grupy A oraz grupy B. Co istotne, w pierwszej z nich znajduje się jedyna polska formacja występująca w turnieju — Team Kinguin. Polacy rozpoczęli od bardzo elektryzującego pojedynku z Team Dignitas, który zakończył się triumfem naszych rodaków po dogrywce - 22:20. Później nadszedł czas na starcie szwedzkiego GODSENT z FlipSid3 Tactics, które zgodnie z oczekiwaniami wiekszości zainteresowanych zakończyło się pewnym zwycięstwem Markusa 'pronaxWallstena i jego kompanów - 16:9. W kolejnym meczu Skandynawowie musieli stawić więc czoła Polakom. Gra była tu niezwykle wyrównana i przez większość czasu trudno było określić, kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Ostatecznie jednak o cztery punkty lepsi okazali się zawodnicy GOSENT.

W grupie B sporą niespodzianką była przegrana amerykańskiej formacji Cloud9 z Renegades. Ekipa Jordana 'n0thing' Gilberta uległa rywalom 14:16. Kolejnym ciekawym pojedynkiem było starcie pomiędzy kolejną amerykańską formacją — OpTic Gaming, która podejmowała Gambit. Ci drudzy grali pewnie zarówno w obronie, jak i w ataku, co przełożyło się na pewne zwycięstwo 16:10. Układ tabeli zadecydował o tym, że kolejna batalia rozgrywana byłą przez Renegades i Gambit. Znacznie dojrzalszą grę zaprezentowali tutaj Ricardo 'RickehMulholland i jego koledzy. Tym samym zdołali oni wygrać spotkani 16:8.

Wiadomo już, że do półfinałów turnieju awansowały dwie najlepsze ekipy fazy grupowej, a więc Renegades oraz GODSENT. Cały czas szansę na przejście do dalszego etapu mają Polacy, którzy w decydującym pojedynku staną oko w oko z FlipSid3 Tactics.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze