Leon kontuzjowany!

Siatkówka
Leon kontuzjowany!
fot. Polsat Sport

W sobotnim meczu Zenita Kazań z Dynamem LO kontuzji nabawił się Wilfredo Leon. Kubańczyk z polskim paszportem opuścił boisko i już na nie wrócił. Nie wiadomo na razie, jak poważna jest kontuzja Leona i kiedy wróci do gry.

Sam rezultat meczu nikogo nie powinien zaskoczyć. Debiutujące w Superlidze Dynamo nie przeciwstawiło się mistrzom Rosji. Zenit od początku miał ten mecz pod kontrolą. Wszystko na co mieli wpływ podopieczni trenera Władimir Alekny, rozstrzygnęli na swoją korzyść. Natomiast nie mogli kontrolować jednej rzeczy, czyli kontuzji.

 

Tej nabawił się Kubańczyk z polskim paszportem Leon. W trzecim secie po wykonanym ataku wylądował na stopie rywala. Natychmiast chwycił za kostkę, a do zejścia z boiska potrzebował asysty lekarzy. Nie wiadomo na razie, jak poważna jest kontuzja Leona i kiedy wróci do gry. Prawdopodobnie nie będzie mógł zagrać w Pucharze Rosji, który rozpocznie się 12 grudnia.

 

Kubańczyk już latem ubiegłego roku otrzymał polski paszport, ale nie miało to wpływu na przyspieszenie kwestii jego gry dla kadry siatkarzy. Wszystko rozbija się o kubańską federację, która musi wydać zgodę, by przyjmujący mógł zagrać w biało-czerwonych barwach.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze