1 liga: Zagłębie Sosnowiec przełamało złą serię i 2016 rok skończy na podium

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec zakończyli niechlubną serię czterech meczów bez zwycięstwa w 1 lidze, pokonując na wyjeździe Pogoń Siedlce 2:0. Gole dla zwycięzców strzelili Arkadiusz Najemski oraz Tomasz Nowak.

Sosnowiczanie grają w tym w sezonie w kratkę, a ostatnie wyniki nie napawały ich kibiców optymizmem. Porażki ze Stalą Mielec, Chrobrym Głogów, GKS-em Tychy i remis z Chojniczanką nie wyglądały imponująco. Nieco więcej powodów do radości mieli zawodnicy Pogoni Siedlce, którzy potrafili pokonać zarówno tyszan, jak i mielczan. 2016 rok każdy chciał więc zakończyć z kompletem punktów, a stawką było trzecie miejsce w tabeli.

Początek spotkania był co najmniej obiecujący dla gospodarzy, którzy stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji, lecz za każdym razem czegoś im brakowało. Choć Mateusz Żytko sprawił bramkarzowi Zagłębia problemy, to jednak gdyby tylko uderzył nieco mocniej, to Pogoń mogłaby objąć prowadzenie. Ogólnie jednak obie strony postawiły na otwardy futbol, a to mogło się podobać. W końcówce pierwszej częście to goście zdobyli bramkę. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Arkadiusz Najemski.

W drugiej połowie siedlczanie dążyli do wyrównania, lecz to najwyraźniej nie było im dane. W ostatniej minucie meczu o zwycięstwie Zagłębia definitywnie przesądził Tomasz Nowak.

Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)

Bramki: Najemski 39, Nowak 90.

Pogoń: Misztal - Lewandowski (79 Kurbiel), Jędrych, Żytko, Chyła - Makowski (71 Paczkowski), Burkhardt - Świerblewski (57 Demianiuk), Tomasiewicz, Bajdur - Gołębiewski.

Zagłębie: Szumski - Sierczyński, Najemski, Wiktorski, Wilk (84 Udovicic) - Matusiak, Nowak - Bartczak (21 Ryndak), Łuczak (79 Dudek), Pribula - Matic.

Żółte kartki: Gołębiewski, Chyła - Sierczyński, Matić.