Biathlonowy Puchar Świata. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Zimowe
Biathlonowy Puchar Świata. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP/EPA

Niedzielna rywalizacja sztafet mieszanych oraz par mieszanych w szwedzkim Oestersund zainauguruje sezon biathlonowego Pucharu Świata. W sztafecie mieszanej polski zespół pobiegnie w zestawieniu Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Grzegorz Guzik, Rafał Penar. W wieczornym supermikście Polskę reprezentować będzie duet Monika Hojnisz i Mateusz Janik. Transmisja zawodów Pucharu Świata od 15:30 w Polsacie Sport Extra.

Otwarcie sezonu w Oestersund zaplanowane jest na niedzielę, kiedy odbędą się zawody sztafet mieszanych 2x6 + 2x7,5 km oraz rywalizacja par mieszanych w sprincie. Pierwsze starty indywidualne - 30 listopada i 1 grudnia na, odpowiednio, 15 km kobiet oraz 20 km mężczyzn.

 

Biało-czerwoni w Szwecji są od poniedziałku. Wcześniej, po powrocie z dwutygodniowego zgrupowania w norweskiej miejscowości Dombas, mieli kilka dni wolnych w Polsce. W kadrze na PŚ zabrakło jednej z najlepszych Polek w ostatnich latach Weroniki Nowakowskiej, która wraca do formy po urodzeniu w sierpniu bliźniaków i prawdopodobnie w tym sezonie nie wystartuje w PŚ.

 

Zdaniem trenera Tomasza Sikory w Ostersund nie panują idealne warunki do biegania. – Do czwartku warunki były super. Na trasy nawieziony był zeszłoroczny śnieg, na którego z wierzchu nasypano świeżego, co sprawiało, że biegało się przyjemnie. Niestety, ale przyszła odwilż, temperatura doszła nawet do pięciu stopni na plusie i zrobiła się ciapa. Na niedzielne zawody ma przyjść ochłodzenie i wszystkim przyjdzie biegać po lodzie. To powoduje, że na zjazdach zrobi się niebezpiecznie, a zawodnicy, którzy bazują głównie na pracy nóg będą mieli ciężej – powiedział Sikora.

 

Kryształowych Kul bronić będą Martin Fourcade oraz Gabriela Soukalova. Francuz zdominował rywalizację w poprzednim sezonie, sięgając po raz piąty z rzędu po Kryształową Kulę i zwyciężając w klasyfikacjach wszystkich czterech konkurencji indywidualnych. Ponadto wywalczył cztery złote i srebrny medal mistrzostw świata w Oslo-Holmenkollen. Z kolei Czeszka triumfowała w klasyfikacji generalnej i trzech konkurencjach, ale z MŚ w stolicy Norwegii wróciła z pustymi rękami.

 

Transmisje niedzielnego Pucharu Świata:

 

15.30 - sztafeta mieszana 2x6 km + 2x7,5 km (Polsat Sport Extra)
18:10 - sprint par mieszanych (Polsat Sport Extra)

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie