Trzecie miejsce Riemen-Żerebeckiej w Pucharze Europy

Inne
Trzecie miejsce Riemen-Żerebeckiej w Pucharze Europy
fot. Materiały prasowe

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła 3. miejsce w zawodach Pucharu Europy FIS w skicrossie, które odbyły się w miniony weekend na lodowcu Pitztal w Austrii.

W miniony weekend odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody pucharu Europy FIS w skicrossie, w czasie których rozegrane zostały również mistrzostwa Austrii w tej konkurencji. Na lodowcu Pitztal rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z 21 państw, w tym wielu startujących regularnie w Pucharze Świata, który rozpocznie się 8 grudnia w Val Thorens.

 

Reprezentantka Polski Karolina Riemen-Żerebecka była bardzo blisko zwycięstwa, jednak po błędzie w finałowym przejeździe musiała zadowolić się trzecim miejscem, za Danielą Maier i Marielle Thompson. „Bardzo się cieszę z takiego rozpoczęcia sezonu. Miałam okazję zmierzyć się z moimi rywalkami z pucharu świata. Kwalifikacje zakończyłam na drugim miejscu, w finale walczyłam o najwyższy stopień podium, co podbudowuje moją pewność siebie przed pierwszymi zawodami pucharu świata.” – komentowała na gorąco pochodząca z Zakopanego narciarka.

 

Karolinę czeka bardzo intensywna końcówka tego roku. W przeciągu 14 dni rozegrane zostanie aż 6 zawodów Pucharu Świata FIS w skicrossie! Po podwójnych zmaganiach w dniach 8–10 grudnia w Val Thorens we Francji, 12 i 13 grudnia stanie na starcie zawodów w szwajcarskiej Arosie. Kolejny przystanek tegorocznego cyklu to Montafon w Austrii, gdzie światowa czołówka rywalizować będzie w dniach 16 i 17 grudnia. Ostatnie, także podwójne zawody w tym roku rozegrane zostaną we włoskim Innichen między 20 a 22 grudnia.


W ciągu ostatnich dwóch lat Riemen-Żerebecka kilkukrotnie pokazała, że stać ją na walkę w finałach zawodów rangi Pucharu Świata. Doskonały wynik na lodowcu Pitztal to bardzo dobry znak przed kolejnym, rozpoczynającym się właśnie sezonem.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze