Febiven zasila skład H2K

E-sport
Febiven zasila skład H2K

Około tydzień temu przedawnił się kontrakt z obecnym midlanerem H2K Gaming - Ryu Sang-Ookiem. Według źródeł, Koreańczyk zadecydował o nieprzedłużeniu go, a jego miejsce w drużynie ma zająć Fabian "Febiven" Diepstraten, będący do tej pory zawodnikiem Fnatic.

Holender był już w składzie H2K w roku 2014, lecz po tym, gdy zespół zakwalifikował się do LCS dzięki turniejowi rozszerzającemu, dostał propozycję współpracy od Fnatic, którą przyjął bez zastanowienia. Od tego czasu razem z nową drużyną doszedł do półfinału MSI oraz Mistrzostw Świata w sezonie piątym, wygrał europejski split wiosenny i letni, z czego ten drugi z pamiętnym wynikiem 18-0 oraz zajął drugie miejsce zaraz za SKT T1 podczas IEM 2016 Katowice.

Od czasu ostatniego sukcesu jednak, coś w drużynie pękło i nie mogła ona powrócić do dawnej świetności, co pokazuje choćby fakt, że nie udało jej się zakwalifikować do mistrzostw sezonu szóstego, ulegając wynikiem 0-3 Unicorns of Love. Z tego powodu team opuścili prawie wszyscy gracze, a w pierwotnym składzie pozostał jedynie Martin "Rekkles" Larsson.

Informacja o zmianie zespołu przez Febivena miała ujrzeć światło dzienne już w niedzielę, lecz Fnatic chce oficjalnie ogłosić swoją załogę na streamie 1 grudnia, więc decyzja ta została wstrzymana.

Na chwilę obecną wiemy, że w barwach H2K w przyszłym sezonie na pewno występować będą Andrei "Odoamne" Pascu i Marcin "Jankos" Jankowski. Organizacja nie oświadczyła jeszcze tego, czy kontrakt z Oskarem "Vanderem" Bogdanem został przedłużony oraz kto będzie grał na pozycji ADC po odejściu Konstantinosa "FORG1VENa" Tzortziou i Alesa "Freeze'a" Knezinka.

Kamil Adamczyk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze