Rekordowa pula nagród i zmodyfikowany harmonogram kolejnej odsłony IEM w Katowicach

E-sport
Rekordowa pula nagród i zmodyfikowany harmonogram kolejnej odsłony IEM w Katowicach

Światowe finały zwieńczające kolejny, jedenasty już sezon Intel Extreme Masters tradycyjnie odbędą się w Katowicach. Najlepsi zawodnicy League of Legends, Counter-Strike’a: Global Offensive i StarCrafta 2 zjadą się do Polski piąty raz z rzędu. Tym razem jednak zmagania rozgrywane będą aż przez dwa weekendy.

- Po ostatnich finałach stwierdziliśmy, że potrzebujemy dwóch aren, by pomieścić wszystkich, którzy chcieli oglądać najlepszych graczy na Intel Extreme Masters. Nie udało nam się zbudować drugiej areny, dlatego postanowiliśmy, że IEM World Championship potrwa dwa weekendy - mówi Michał Blicharz, VP ds. Pro Gamingu w ESL. Tym samym zawody w League of Legends odbędą się w dniach 25 i 26 lutego 2017 roku w Katowickim Spodku, a turnieje w Counter-Strike’a: Global Offensive i StarCrafta 2 zaplanowano na 3-5 marca zarówno w Spodku, jak i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Drugi weekend przeznaczony został także na targi IEM Expo.

 

IEM Katowice z marca 2016 roku zapisało się na kartach historii jako jedno z najchętniej oglądanych wydarzeń e-sportowych na świecie. W księdze rekordów ESL widnieją zresztą potwierdzające to statystyki: ponad 34 miliony unikalnych widzów, a także 2 miliony ludzi śledzących transmisję jednocześnie. Nic dziwnego, że organizatorzy coraz odważniej inwestują w markę katowickiej odsłony IEM.

 

- Z roku na rok to wydarzenie staje się coraz większe. W tym sezonie będziemy mieli najwyższą w historii IEM pulę nagród i najwięcej turniejów – tłumaczy Blicharz, zaznaczając, że w Katowicach gracze powalczą o około 2,500,000 złotych! Umożliwiają to m.in. sponsorzy wspierający inicjatywę: INTEL, HyperX, Gillette, GFUEL, Kinguin i Acer. 

Szymon Groenke

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze