Southgate na stałe selekcjonerem reprezentacji Anglii

Piłka nożna
Southgate na stałe selekcjonerem reprezentacji Anglii
fot. PAP

Trenerem piłkarskiej reprezentacji Anglii został Gareth Southgate. Zastąpił zwolnionego pod koniec września Sama Allardyce'a. 46-letni szkoleniowiec podpisał z angielską federacją czteroletni kontrakt.

Przed podpisaniem w środę stałego kontraktu, Southgate od 27 września pełnił funkcję tymczasowego selekcjonera reprezentacji Anglii. Prowadzona przez niego drużyna rozegrała cztery mecze; wygrała 2:0 z Maltą i 3:0 ze Szkocją, zremisowała bezbramkowo ze Słowenią w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018 oraz zremisowała 2:2 z Hiszpanią w meczu towarzyskim.

 

Od sierpnia 2013 roku był menadżerem reprezentacji Anglii do lat 21.

 

"Jestem bardzo dumny z otrzymania nominacji. Jednak jestem także świadomy tego, jakie oczekiwania są z tym związane. Czeka nas trudne zadanie, awans do finałów mistrzostw świata, jestem przekonany, że je wypełnimy" - powiedział szkoleniowiec.

 

Poprzedni szkoleniowiec Allardyce padł ofiarą prowokacji dziennikarzy "The Daily Telegraph", którzy w sierpniu spotkali się z nim, podając się za przedstawicieli azjatyckiej spółki Far East. Z jego pomocą, za którą miał otrzymać 400 tysięcy funtów, mieli ominąć przepisy dotyczące transferów zawodników.

 

W 2008 roku w Anglii zakazano podmiotom innym niż kluby posiadania choćby częściowych praw do piłkarzy. Wcześniej tak zwane third-party ownership umożliwiało zewnętrznym spółkom czerpanie korzyści z transferów piłkarzy, a także wpływanie na ich losy.

 

Allardyce selekcjonerem reprezentacji Anglii został w lipcu 2016 roku, pracował z zespołem 67 dni. Na stanowisku zastąpił Roya Hodgsona, który podał się do dymisji po porażce w 1/8 finału Euro 2016 z Islandią 1:2.

 

Po raz pierwszy jako pełnoprawny trener Southgate poprowadzi zespół w marcu 2017 roku w towarzyskim spotkaniu z Niemcami i później w meczu eliminacji MŚ z Litwą.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie