PENTA Sports w rozsypce

Inne
PENTA Sports w rozsypce

Trudny okres przed niemieckimi formacjami Counter-Strike’a: Global Offensive. Nie minął jeden dzień od informacji na temat problemów kadrowych w ALTERNATE aTTaX, a w sieci pojawiły się doniesienia o kłopotach w kolejnej sekcji naszych zachodnich sąsiadów. O odejściu z PENTA Sports poinformował dziś Tahsin „tahsiN” Broschk.

Broschk był częścią drużyny od września 2015 roku. W tym czasie PENTA Sports dwukrotnie triumfowała w rozgrywkach spod szyldu ESL Meisterschaft, a także uplasowała się na najwyższym stopniu podium podczas trzeciego sezonu 99Damage League. Od ponad miesiąca skład przeżywa jednak kryzys. W połowie października ekipę opuścił bowiem jej hiszpański filar - Christian „loWel” Garcia Antoran, który skorzystał z niepowtarzalnej okazji i w mousesports zastąpił Tomáša „oskara” Šťastnego. I choć podczas rozgrywanych kilka dni temu finałów ESL Meisterschaft Winter loWela zastępował Polak - Oskar „oskarish” Stenborowski, nie jest on oficjalnym graczem niemieckiej formacji. Tym samym klub musi uzupełnić lukę po aż dwóch wirtualnych strzelcach.

 

 

Skład PENTA Sports:

 

  • Kevin „kRYSTAL” Amend
  • Mike „mikeS” Tuns
  • Stefan „stfN” Seier

 

- Czas spędzony w PENTA Sports to świetny okres. Wiążą się z nim niesamowite wspomnienia. Opuściłem chłopaków, szukając nowych wyzwań na scenie Counter-Strike’a - tłumaczy swoją decyzję tahsiN w oficjalnym oświadczeniu, zapowiadając jednocześnie, że już w styczniu powróci na scenę silniejszy. I to w nowej drużynie. Jak zapewnia, teraz chce skupić się na rozwoju własnego projektu: strony internetowej, dzięki której gracze z Niemiec, Austrii i Szwajcarii będą mogli ze sobą rywalizować. Celem witryny będzie napędzanie rozwoju młodych talentów z krajów niemieckojęzycznych.

Szymon Groenke

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze