Ranieri: Kapustka musi trenować i być cierpliwy

Piłka nożna
Ranieri: Kapustka musi trenować i być cierpliwy
fot. Cyfra Sport

Claudio Ranieri nie przestaje chwalić Bartosza Kapustki, ale nie zmienia zdania w sprawie debiutu reprezentanta Polski w pierwszej drużynie Leicester City. Zdaniem włoskiego szkoleniowca 19-latek czyni postępy, ale nie jest jeszcze gotowy na grę w Premier League.

Kapustka przeniósł się do drużyny "Lisów" w letnim okienku transferowym ubiegłego sezonu i wciąż czeka na występ w jedenastce mistrzów Anglii. Od czterech miesięcy Polak trenuje w drużynie rezerw i zbiera pozytywne recenzje. Były gracz Cracovii regularnie występuje w drużynie U-23, ale na grę w pierwszym zespole na razie nie ma co liczyć.

Ranieri nieraz powtarzał, że wierzy w nastolatka i jego przydatność dla drużyny. Doświadczony szkoleniowiec uważa, że Kapustka to młody, perspektywiczny  i dobrze wyszkolony technicznie zawodnik, ale na ten moment jest jeszcze zbyt słaby, żeby z powodzeniem grać w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

- Wierzę w niego. To zawodnik o nieprzeciętnych możliwościach technicznych. Jest dobrze wyszkolony i silny psychicznie, ale musi cierpliwie trenować, żeby stawać się coraz lepszym, bo Premier League różni się od polskiej ligi - powiedział Ranieri.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze