Feyenoord – Sparta Rotterdam: Transmisja w Polsacie Sport Extra

Piłka nożna
Feyenoord – Sparta Rotterdam: Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Polsat Sport

Już po raz 103 odbędą się derby Rotterdamu pomiędzy Feyenoordem a Spartą. Zarówno historia, jak i bieżąca forma bezwzględnie pokazują, że to 14-krotni mistrzowie Holandii będą zdecydowanym faworytem. Derby jednak zawsze rządzą się swoimi prawami. Transmisja meczu Feyenoord – Sparta Rotterdam w Polsacie Sport.

Po świetnym starcie sezonu ekipa Feyenoordu dostała lekkiej zadyszki. Drużyna, która szła od zwycięstwa do zwycięstwa teraz notuje słabszy okres. Obok kilku remisów pojawiła się również porażka z Go Ahead Eagles. Mimo to zespół z De Kuip nadal utrzymuje pozycję lidera. Najwięksi rywale Ajax Amsterdam i PSV Eindhoven jednak nie śpią, więc Feyenoord musi odzyskać formę z początku rozgrywek.

 

Sparta to 6-krotny mistrz Holandii. Stara chwała jednak przeminęła, gdyż ostatni taki triumf miał miejsce w latach 50. W tym sezonie ekipa ”De Kasteelheren” gra w kratkę. Ostatnio przytrafiła się im porażka w derbach z inną drużyną z Rotterdamu Excelsiorem. Historia stoi murem za Feyenoordem, który na 102 rozegrane mecze, wygrał 62. Sparta była lepsza zaledwie 17-krotnie, a 23 razy padł remis.

 

Transmisja meczu Feyenoord – Sparta Rotterdam od godziny 14.25 w Polsacie Sport Extra. Komentuje Tomasz Włodarczyk.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze