Arka w końcu zwycięska! Ruch znów przegrał

Arka Gdynia wygrała pierwszy raz od ośmiu spotkań. W meczu zamykającym 18. kolejkę Lotto Ekstraklasy pokonała 2:1 Ruch Chorzów.

Arka przystępowała do tego spotkania rozbita po ośmiu meczach bez zwycięstwa. Pytanie przed tym meczem było więc jedno. Czy będzie potrafiła to zamienić na lepszą grę i rozdrażniona pokaże się z dobrej strony?

W pierwszej części gry wszystko na to wskazywało. Już w 3. minucie po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dominika Hofbauera piłka trafiła do Marcjanika, który pewnym strzałem wyprowadził Arkę na prowadzenie. Goście od początku grali ofensywnie i nie chcieli poprzestać na jednym golu. Udokumentowali to już po dwudziestu minutach. W polu karnym faulowany był Marcus Da Silva przez…. napastnika Ruchu Jakuba Araka. Jedenastkę na druga bramkę zamienił sam poszkodowany.

Arka zdecydowanie przeważała w pierwszej części spotkania. Wydawało się, że podobnie będzie w drugich 45 minutach. Jednak chwilę po rozpoczęciu gry Ruch strzelił gola kontaktowego autorstwa Patryka Lipskiego. Gospodarze do końca walczyli o wyrównanie, ale Arka skutecznie się broniła. Swoich szans nie wykorzystali Jarosław Niezgoda i Piotr Ćwielong. Jednak ci zawodnicy uderzali niecelnie lub z ich strzałami radził sobie bramkarz. Szansę na podwyższenie wyniku w doliczonym czasie miała Arka, ale w stuprocentowej sytuacji spudłował Adrian Błąd.

Arka dzięki zwycięstwu przełamała swoją passę bez zwycięstwa, która trwała od września. Pozwoliło to zespołowi Grzegorza Nicińskiego awansować na dziewiąte miejsce. Ruch znajduje się w strefie spadkowej.

Ruch Chorzów - Arka Gdynia 1:2 (0:2).

Bramki: 0:1 Michał Marcjanik (3-głową), 0:2 Marcus Vinicius (20-karny), 1:2 Patryk Lipski (48-wolny).

Żółta kartka - Arka Gdynia: Dominik Hofbauer, Krzysztof Sobieraj.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów: 5 029.

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Martin Konczkowski, Michał Helik, Marcin Kowalczyk, Adam Pazio - Miłosz Przybecki (46. Kamil Mazek), Łukasz Surma (76. Eduards Visnakovs), Patryk Lipski, Maciej Urbańczyk, Piotr Ćwielong - Jakub Arak (46. Jarosław Niezgoda).

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Adam Marciniak - Marcus Vinicius, Yannick Kakoko, Dominik Hofbauer (87. Mateusz Szwoch), Antoni Łukasiewicz, Paweł Wojowski (79. Adrian Błąd) - Paweł Abbott (64. Dariusz Zjawiński).