Freeze i Hatrixx w NA CS

E-sport
Freeze i Hatrixx w NA CS

Już jakiś czas temu było wiadomo, że Aleš „Freeze” Kněžínek nie będzie dłużej współpracował z H2k Gaming i wszystko wskazywało na to, że Czech ponownie wybierze się za Ocean. Teraz pogłoski te zostały potwierdzone i okazało się, że strzelec dołączył do zespołu Tempo Storm, który nie tak dawno wykupił należące do Dream Team miejsce na zapleczu NA LCS.

Najlepszy czeski zawodnik w historii ma już na swoim koncie występy w amerykańskich rozgrywkach, bowiem w okresie styczeń-maj 2015 roku reprezentował występujący w NA LCS zespół Renegades. Ówczesny beniaminek rozgrywek prezentował się jednak poniżej oczekiwań, a Freeze, skuszony ofertą z mającego mocarstwowe plany H2k, powrócił do Europy. Słabe występy związane z problemami zdrowotnymi Czecha sprawiły jednak, że stracił miejsce w podstawowym składzie formacji i jego udział w dotarciu do półfinału tegorocznych Mistrzostw Świata był znikomy. Do tej pory Freeze spędził w LCS już pięć splitów (w barwach Ninjas in Pyjamas, Copenhagen Wolves, Renegades oraz H2k), ale jego postać jako zawodnika budzi sporo kontrowersji. Czechowi najczęściej dość słusznie zarzuca się, że jest bardzo efektownym, ale jednocześnie zupełnie nieefektywnym zawodnikiem. Co jednak ważne – już całkowicie zdrowym, co potwierdził w swoim wpisie na twitterze jakiś czas temu.

 

 

 

 

 

Razem z Freeze’em do Tempo Storm ma dołączyć norweski midlaner Jørgen "Hatrixx" Elgaen. Utalentowany 19-latek nie ma zbyt dużego doświadczenia w grze na najwyższym poziomie. Do tej pory bardzo dobrze radził sobie jednak w mniejszych regionach – w Turcji reprezentował barwy HWA Gaming, natomiast w Hiszpanii grał w KIYF Logitech. Po tych przygodach Norweg postawił sobie poprzeczkę nieco wyżej i już od jakiegoś czasu poszukiwał drużyny w europejskim LCS bądź Challenger Series. Wydawało się, że do nowego sezonu Hatrixx przystąpi jako zawodnik formacji zaplecza europejskiej ligi, bowiem wygrał organizowane przez FC Schalke 04 try-outy na pozycję midlanera. Jak jednak widać ostatecznie gracz podjął inną decyzję. Co ciekawe, Hatrixx wystąpił z niemieckim zespołem na polskim turnieju GeForce Cup, gdzie jego zespół odpadł już w pierwszej rundzie po porażce z obecnym Team Kinguin.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze