Sulęcki wyzwał Saundersa. "Pokaż jaja i zmierz się ze mną!"

Sporty walki

Maciej Sulęcki (23-0, 8 KO) kolejny raz wyzwał na pojedynek mistrza świata WBO w wadze średniej Billy'ego Joe Saundersa (24-0, 12 KO). Brytyjczyk w ostatni weekend obronił pas, pokonując po bardzo słabej walce Artura Akowowa (16-2, 7 KO).

Chociaż Akowow był skazywany na pożarcie, to sprawił masę kłopotów Saundersowi na gali w Glasgow. Mistrz świata co prawda wygrał jednogłośnie na punkty (116:113, 116:112, 115:113), jednak pozostawił po sobie kiepskie wrażenie. Sulęcki bacznie śledził ten występ.

 

"Coś ci powiem. Okropna walka. Nie wyglądałeś jak mistrz, nie zasługujesz na ten tytuł. Pokaż jaja i zmierz się ze mną!" - napisał do Saundersa na Twitterze.

 

 

Co ciekawe, Saunders jakiś czas temu wyzwał na pojedynek króla wagi średniej Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO). Według "Stricza", nie powinien nawet myśleć o walce z mistrzem świata WBA, WBC i IBF. Mogłoby się to dla niego skończyć tragicznie.

 

"Nawet nie myśl o Gołowkinie. On cię zabije. Ja cię po prostu znokautuję. Przestań walczyć z takimi pięściarzami, jak Akowow. Walcz ze mną. Co ty na to?" - wspomniał w kolejnym tweecie.

 

 

Sulęcki w tym roku stoczył dwie walki. Pokonał Derricka Findleya (25-21-1, 17 KO) i Hugo Centeno Jr (24-1, 12 KO).

 

W załączonym materiale skrót ostatniej walki Macieja Sulęckiego.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze