Wietnamczycy wystąpią w turnieju All-Stars

E-sport
Wietnamczycy wystąpią w turnieju All-Stars

Odbywający się w dniach 1-4 grudnia turniej gwiazd regionów Dzikiej Karty wyłonił ostatnią drużynę, która weźmie udział w zmaganiach najpopularniejszych zawodników z każdego regionu. Ostatnimi uczestnikami odbywających się w Barcelonie zmagań zostali gracze reprezentujący wietnamską część południowo-wschodnioazjatyckiego GPL.

Toplaner Nguyen „QTV” Tran Tường Vu (Boba Marines), dżungler Do „Levi” Duy Khanh (SkyRed), midlaner Tran „Optimus” Van Cuong (Boba Marines), strzelec Nguyen „Celebrity” Phuoc Long Hiep (Saigon Jokers) oraz wspierający Le „RonOP” Thiên Han (Saigon Jokers) okazali się najlepszą piątką gwiazd spośród wszystkich ośmiu regionów Dzikiej Karty. Wietnamczycy w półfinale wynikiem 2-0 rozprawili się z reprezentantami tureckiego TCL, a w finale w podobnych rozmiarach pokonali rewelację turnieju – gwiazdy japońskiego LJL.

 

Co ciekawe, droga triumfatorów była nieco dłuższa niż miało to miejsce w przypadku reprezentantów pozostałych subregionów. GPL bowiem składa się z mniejszych, krajowych lig i formacja, która miała wystąpić w Barcelonie, została wyłoniona w turnieju… All-Stars niższego szczebla. Gwiazdorzy wietnamskiego VCSA pokonali Malezyjczyków, Filipińczyków, Indonezyjczyków, Singapurczyków, a w finale rozprawili się z piątką z Tajlandii. Dopiero wtedy mogli przygotowywać się do wyjazdu do Barcelony, by zmierzyć się z pozostałymi regionami IWC. Ten tryb rywalizacji z pewnością pomógł im jednak wypracować synergię, co miało niebagatelne znaczenie w pojedynkach z mniej zgranymi rywalami.

 

Przypomnijmy, że to drugi międzynarodowy turniej, na który awans wywalczyli reprezentanci GPL od czasu rozdzielenia Tajwanu, Hongkongu i Makao oraz pozostałych państw południowo-wschodniej Azji. Ostatnim sukcesem był występ tajlandzkiego Bangkok Titans na Mistrzostwach Świata sezonu 2015. Interesujące, że przed podziałem formacje z tego regionu miały się lepiej – flipiński Team Pacific oraz singapurski Xan wystąpiły na Mistrzostwach Świata sezonu 1, wietnamskie Saigon Jokers pojawiło na najważniejszych zawodach sezonu rok później, natomiast filipińskie Mineski uczestniczyło w zmaganiach najlepszych formacji sezonu 3.

 

 

Reprezentacje, które zobaczymy na All-Stars:

 

  • (EU LCS) sOAZ – Jankos – xPeke – Rekkles – mithy
  • (NA LCS) Impact – Reignover – Bjergsen – Doublelift – Aphromoo
  • (LCK) Smeb – Bengi – Faker – PraY – Madlife
  • (LPL) Mouse – Clearlove – We1less – Uzi – Mata
  • (LMS) Ziv – Karsa – Maple – BeBe - Albis
  • (IWC) QTV – Levi – Optimus – Celebrity - RonOP
Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze