Prezydent Tychów: Nasze miasto kocha futbol

Piłka nożna
Prezydent Tychów: Nasze miasto kocha futbol
fot. Cyfrasport

"Tychy kochają piłkę nożną, pokazaliśmy to już nie raz. Jestem pewny, że trybuny stadionu będą pełne” – uważa Andrzej Dziuba, prezydent miasta, które będą współgospodarzem młodzieżowych mistrzostw Europy w 2017 roku.

W grupie C zagrają tam Niemcy, Czesi, Włosi i Duńczycy.

 

"Możemy liczyć na mieszkańców, którzy zawsze słynęli z otwartości i życzliwości. Mamy fantastyczne piwo, co dla Czechów na pewno nie jest bez znaczenia. Jestem przekonany, że wszyscy wyjadą od nas usatysfakcjonowani" – dodał Dziuba, cytowany w komunikacie, podsumowującym wizytę przedstawicieli federacji, których piłkarze zagrają na Śląsku.

 

Niemcy – którzy w eliminacjach wygrali wszystkie 10 pojedynków - mieli okazję przetestować już tyski stadion podczas listopadowego towarzyskiego meczu z Polakami. Biało-Czerwoni wygrali 1:0 w obecności niemal 12 tysięcy kibiców, co było rekordem widowni na spotkaniu kadry U21 w Polsce.

 

"Oczekujemy ogromnego zainteresowania, szczególnie ze strony naszych zachodnich i południowych sąsiadów. Mocno liczymy, że w półfinale na naszym stadionie zagra reprezentacja Polski. Goszczący u nas trenerzy i przedstawiciele federacji byli pod ogromnym wrażeniem obiektu oraz całej infrastruktury" – dodał szef miejskiej spółki Tyski Sport Grzegorz Bednarski.

 

Organizatorzy meczów w Tychach będą musieli przed turniejem poprawić murawę stadionu, która już podczas meczu z Niemcami pozostawiała wiele do życzenia. Z uwagi na konieczność szybszego rozpoczęcia prac pielęgnacyjnych przełożony został na wiosnę listopadowy mecz 19. kolejki 1. ligi miejscowego GKS z Sandecją Nowy Sącz.

 

"Zapewniam, że boisko będzie w doskonałym stanie" – powiedział rzecznik Tyskiego Sportu Krzysztof Trzosek.

 

Piłkarskie MME zostaną przeprowadzone w sześciu miastach. Turniej rozpocznie się 16 czerwca w Lublinie meczem Polska – Słowacja. Biało-Czerwoni w grupie zagrają także ze Szwecją i Anglią.

 

Po raz pierwszy w historii weźmie w nim udział 12, a nie osiem drużyn. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy po cztery zespoły, do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsc. Finał odbędzie się w Krakowie 30 czerwca.

 

Tyski stadion o pojemności 15 tys. miejsc został wybudowany kosztem 129 mln złotych, które pochodziły z budżetu miasta. Oddano go do użytku w lipcu 2015.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie