Chorąży reprezentacji Tonga z Rio chce wystąpić w zimowych igrzyskach

Inne
Chorąży reprezentacji Tonga z Rio chce wystąpić w zimowych igrzyskach
fot. Polsat Sport

Taekwondzista Pita Taufatofua, który zdobył serca kibiców jako chorąży Tonga podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Rio de Janeiro, chce wystąpić także w zimowej olimpiadzie w PyeongChang. Miałby rywalizować w biegach narciarskich.

33-letni Taufatofua wystąpił w Rio de Janeiro w ceremonii otwarcia igrzysk w narodowym stroju (ta'ovala), bez koszulki i nasmarowany olejem kokosowym. Wzbudził w tym wiele pozytywnych emocji, a później otrzymał także dużo ofert matrymonialnych.

 

"Całe życie robiłem wszystko, by spełnić swoje marzenie i zostać olimpijczykiem. Ale teraz chcę pójść krok dalej. Moim kolejnym celem jest występ w PyeongChang. Chciałbym pokazać ludziom, że wszystko jest możliwe" - powiedział.

 

W Rio Taufatofua przegrał swoją pierwszą walkę z Irańczykiem Sajjadem Mardanim 1:16.

 

Tonga w historii zimowych igrzysk reprezentował tylko jeden sportowiec. W 2014 roku w saneczkarstwie wystąpił Bruno Banani. Zajął 32. miejsce na 39 startujących.

 

Taufatofua dorastał w skromnych warunkach wraz z pięciorgiem rodzeństwa na jednej z wysp Archipelagu Ha'apai. Przeważnie jadł chleb z masłem. W przeszłości pracował za grosze na farmie.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze