Ekstraklasa: Probierz zawieszony

Piłka nożna
Ekstraklasa: Probierz zawieszony
fot. PAP

Komisja Ligi postanowiła ukarać szkoleniowca Jagiellonii Białystok Michała Probierza za krytykowanie decyzji sędziowskich w niedzelnym spotkaniu 18. kolejki Ekstraklasy z Lechem Poznań. Trener lidera najbliższy mecz z Arką Gdynia będzie musiał oglądać z wysokości trybun.

Michał Probierz w końcówce pierwszej połowy meczu z Lechem Poznań krytykował decyzje sędziego Daniela Stefańskiego. Arbiter z Bydgoszczy za nieodpowiednie zachowanie odesłał 44-letniego szkoleniowca na trybuny.

 

Komisja Ligi przeanalizowała zachowanie Probierza i w poniedzałkowe popołudnie podjęła decyzję o zawieszeniu szkoleniowca Jagiellonii na jeden mecz. W związku z tym w poniedzałkowym spotkaniu 19. kolejki Ekstraklasy ekipę z Białegostoku poprowadzi drugi trener żółto-czerwonych Krzysztof Brede.

 

Oprócz Probierza zawieszony został również trener bramkarzy Jagiellonii Grzegorz Kurdziel, który podobnie jak pierwszy szkoleniowiec nie mógł pogodzić się z decyzjam sędziowskimi.

 

Warto przypomnieć, że w meczu. 18. kolejki Jagiellonia pokonała przed własną publicznością Lech Poznań 2:1 i awansowała na pozycję lidera.

BC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze