Termin sprzedaży AC Milan Chińczykom wydłużony

Piłka nożna
Termin sprzedaży AC Milan Chińczykom wydłużony
fot. PAP

Termin sprzedaży udziałów mediolańskiej drużyny piłkarskiej AC Milan należącej do byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego chińskiemu konsorcjum finansowemu został przedłużony z 13 grudnia do 3 marca 2017 roku.

Na początku sierpnia włoski holding Fininvest należący do Berlusconiego porozumiał się w sprawie sprzedaży należących do niego udziałów mediolańskiego klubu. Ustalono, że transakcja obejmie 99,93 proc. aktywów. Wstępna umowa określiła wartość klubu na 740 milionów euro.

 

Silvio Berlusconi był właścicielem Milanu od 1986 roku. W tym czasie drużyna sięgała ośmiokrotnie po mistrzostwo Włoch oraz pięciokrotnie zwyciężyła w Lidze Mistrzów.

 

Teraz - jak napisano w komunikacie - ostateczny termin podpisania umowy przedłużono do 3 marca po to, aby doprecyzować wszystkie szczegóły. Chiński kontrahent został jednak zobowiązany do wpłacenia w terminie do 12 grudnia kaucji depozytowej wynoszącej 100 mln euro. Po jej uregulowaniu na koncie Fininvest znajdzie się już 200 mln euro, gdyż pierwsza transza wynosząca 100 mln już wcześniej była wpłacona.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie