Żużlowa GP: Pięciu Polaków wystąpi w krajowych rundach

Żużel
Żużlowa GP: Pięciu Polaków wystąpi w krajowych rundach
fot. Cyfrasport

Rekordowa liczba pięciu Polaków wystąpi w przyszłorocznych rundach żużlowej Grand Prix w Warszawie, Gorzowie i Toruniu. Biało-czerwoni, którzy będą wówczas walczyć o mistrzostwo świata, wyróżniają się też młodym wiekiem.

Awans do elitarnego grona wywalczyli: brązowy medalista MŚ Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek i Piotr Pawlicki. Organizatorzy jedną z "dzikich kart" na przyszły sezon przyznali zaś Maciejowi Janowskiemu, który w klasyfikacji generalnej GP 2016 uplasował się na 10. pozycji.

 

"Odetchnąłem z ulgą, gdy dowiedziałem się o dzikiej karcie. Byłem trochę rozczarowany ostatnim sezonem. Wiem, że otrzymałem duży kredyt zaufania. Postaram się go spłacić, a przede wszystkim uniknąć powtórki z tego roku" - zaznaczył na środowej konferencji prasowej w Warszawie zawodnik Betardu Sparty Wrocław.

 

Kibice największe nadzieje na wywalczenie tytułu w indywidualnych MŚ wiążą ze Zmarzlikiem. 21-letni żużlowiec nie chce składać jednak wielkich deklaracji.

 

"Będzie trudno, bo konkurencja jest mocna. Podstawowym zadaniem będzie utrzymać się w ósemce, dać z siebie wszystko i dobrze reprezentować kraj. Jak wpłynie na mnie ten brązowy medal w kolejnym sezonie? Zobaczymy, na ile to odczuję, gdy rozpocznie się rywalizacja" - zaznaczył.

 

Dodatkowo, w trzech rundach rozgrywanych w kraju "dziką kartę" dostanie jeszcze jeden Polak. Jak obliczyli przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego, w dniu zawodów na PGE Narodowym (13 maja) średnia wieku czterech reprezentantów kraju, którzy są stałymi uczestnikami cyklu, wyniesie 23,8 lat. Podkreślono, że skład biało-czerwonych w tej imprezie nie był nigdy tak młody jak wspomniana grupa.

 

"Mam nadzieję, że któryś z nich da nam możliwość wysłuchania tego dnia Mazurka Dąbrowskiego" - zaznaczył prezes PZM Andrzej Witkowski.

 

Przyznał on, że umowa dotycząca zawodów na stołecznym stadionie kończy się w przyszłym roku.

 

"Rozpoczęliśmy już rozmowy w sprawie jej przedłużenia. Wiele w tej sprawie zależy od kibiców i ich zainteresowania imprezą. Sprawa powinna się wyjaśnić w pierwszej połowie przyszłego roku" - zaznaczył.

 

Rozpoczęto już sprzedaż biletów na warszawskie zawody. Organizatorzy zachęcają do jak najszybszego nabywania wejściówek, podkreślając, że do końca 2016 roku ceny są takie same jak podczas ostatniej edycji GP na PGE Narodowym. Od stycznia wzrosną o 10 zł.

 

Przyszłoroczne zmagania w żużlowych MŚ rozpoczną się 29 kwietnia w słoweńskim mieście Krsko. Zawody w Gorzowie Wlkp. zaplanowano na 26 sierpnia, a w Toruniu na 7 października. Cykl zakończy się 28 października w Melbourne.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze