Kibice Pogoni Szczecin sfinansują projekt nowego stadionu

Piłka nożna
Kibice Pogoni Szczecin sfinansują projekt nowego stadionu
fot.Cyfrasport

Milion złotych w ciągu 68 dni chce w akcji crowfundingowej zebrać Pogoń Szczecin. Pieniądze ta mają sfinansować zaprojektowanie czwartej trybuny nowego stadionu miejskiego.

„W Pogoni za stadionem”, to akcja crowfundingowa, którą szczeciński klub piłkarski rozpoczął w piątek 9 grudnia we współpracy z Fans4Club.

 

„To nasza druga wspólna akcja. Kilka lat temu w ten sposób, przy udziale kibiców, wykupiliśmy od syndyka sztandar klubowy. Teraz akcja jest znacznie szerzej zakrojona” – powiedział prezes klubu piłkarskiego Jarosław Mroczek.

 

„To największa kwota, jaką dotychczas polski klub planował zebrać w akcji crowfundingowej. Dotychczasowy rekord należy do Wisły Kraków i wynosi 823 tys. zł” – stwierdził członek zarządu Fans4Club Marek Bogacki.

 

Kibice wspierający akcję wybudowania nowego stadionu w Szczecinie mogą w ramach akcji dokonywać wpłat w kwotach od 10 zł do 10 tys. zł. Ostateczny termin zakończenie akcji wyznaczono na 15 lutego 2017 r.

 

Uczestnicy akcji otrzymają pamiątki klubowe, ale także ufundowane przez PZPN, który wspiera klub w batalii o budowę nowego stadionu. Nagrodą m.in. jest udział w treningu reprezentacji Polski, wyjazd z drużyną Pogoni na mecz, udział w przygotowaniach do meczu na własnym boisku, a także podróż prywatnym jachtem z prezesem Mroczkiem. Przez cały okres trwania akcji szczecińscy piłkarze będą grali w koszulkach z hasłem "W Pogoni za stadionem”.

 

Budowa stadionu ma się rozpocząć w 2017 r. Miasto Szczecin zaprojektowało obiekt wyposażony w trzy trybuny. Kibice i klub zabiegali, by domknąć go czwartą trybuną. W październiku klub i miasto podpisały umowę, że powstanie czterotrybunowy stadion, ale sfinansowanie doprojektowania tej czwartej wziął na siebie klub.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie