Kmiecik: W derbach to my bęziemy faworytami

Piłka nożna
Kmiecik: W derbach to my bęziemy faworytami
fot. Cyfra Sport

Drużyna Wisły złapała wiatr w żagle i sobotnie piłkarskie derby z Cracovią w 19. kolejce ekstraklasy powinna rozstrzygnąć na swoją korzyść - uważa jeden z jej trenerów Kazimierz Kmiecik.

"Zdajemy sobie sprawę, jaki to ważny mecz dla nas. Kibice, zawodnicy podchodzą do niego bardzo poważnie i chcą zwycięstwa. Uważam, że drużyna jest przygotowana. Prawie wszyscy zawodnicy, oprócz Rafała Pietrzaka, który ma kontuzję są zdolni do gry. Będziemy chcieli zagrać agresywnie, pokazać się z jak najlepszej strony, udowodnić, że poprzednie zwycięstwa nie były przypadkiem" - powiedział opiekun "Biały Gwiazdy" podczas piątkowej konferencji prasowej.

 

Ostatni raz wiślacy przegrali w lidze na swoim stadionie 26 sierpnia. Ulegli wówczas aż 1:5 Śląskowi Wrocław. Potem pięć spotkań wygrali, jedno zremisowali. W sumie w dziewięciu ekstraklasowych meczach na obiekcie przy ul. Reymonta, które odbyły się w trakcie sezonu 2016/17, wygrali sześć razy, doznali dwóch porażek, a raz zanotowano wynik 0:0.

 

W poprzednim sezonie derby na stadionie Wisły odbyły się pod koniec listopada. Wówczas wygrała Cracovia 2:1. Sierpniowy pojedynek na obiekcie "Pasów" również zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Jacka Zielińskiego 2:1. Jedynego gola dla "Białej Gwiazdy" zdobył Patryk Małecki.

 

"Zdaję sobie sprawę, że to będzie bardzo ciężki mecz, chociaż Cracovia ma słabszy moment. Jestem przekonany w stu procentach, iż w jutrzejszym meczu zrobi wszystko, aby zdobyć punkty. Mam jednak nadzieję, że to my będziemy się cieszyć z kibicami" – uważa Małecki.

 

Według informacji z piątkowego popołudnia sprzedano ponad 20 tys. biletów.

 

Podczas konferencji poinformowano, że w dwóch ostatnich meczach ligowych w 2016 r. na koszulkach zawodników Wisły znajdzie się logo Szlachetnej Paczki. "Jesteśmy bardzo dumni z waszej postawy" - powiedział Krystian Stopka ze Stowarzyszenia Wiosna, które organizuje projekt.

 

Cracovia w tabeli zajmuje 13. miejsce z dorobkiem 19 punktów; Wisła - ósme z 24. Derby Krakowa odbędą się w sobotę o godz. 20.30.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze