Multimedalistka igrzysk olimpijskich uczy się chodzić... w szpilkach

Inne
Multimedalistka igrzysk olimpijskich uczy się chodzić... w szpilkach
fot.PAP/EPA

Amerykańska gimnastyczka Simone Biles, która w Rio de Janeiro zdobyła cztery złote medale i jeden brązowy, ma nowe wyzwanie - uczy się poruszania w butach na wysokim obcasie. - Chodzenie w szpilkach to dla mnie niemalże nowy sport - powiedziała.

19-letnia Biles kilka tygodni temu zapowiedziała, że robi sobie co najmniej roczną przerwę od treningów. Teraz przed nią nowe wyzwania - gale, przyjęcia, telewizyjne show. Wszędzie musi się prezentować elegancko, a szpilki są jednym z elementów podkreślających wyjściowy strój.

 

"Większość czasu w swoim życiu spędziłam chodząc boso lub w sportowym obuwiu. Szpilki to dla mnie zupełnie nieznany świat. Właśnie uczę się chodzić w nich i traktują to jako sportowe wyzwanie" - powiedziała gimnastyczka mediom z Los Angeles.

 

Biles zamierza powrócić do rywalizacji i wystąpić w igrzyskach w Tokio (2020). Pochodząca z Teksasu zawodniczka w Rio de Janeiro była najbardziej utytułowaną gimnastyczką. Stała się też piątą w historii sportsmenką w tej dyscyplinie, po Larysie Łatyninie (ZSRR, 1956), Agnes Keleti (Węgry, 1956), Verze Caslavskiej (Czechosłowacja, 1968) i Ekaterinie Szabo (Rumunia, 1984), która wywalczyła cztery złote medale w jednych igrzyskach.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze