Premier League: Drugie czyste konto Fabiańskiego, poważna wpadka Boruca

Łukasz Fabiański po raz drugi w sezonie zachował czyste konto, a jego Swansea City pokonało Sunderland 3:0. Artur Boruc natomiast popełnił duży błąd przy jednej z bramek dla Burnley, z którym Bournemouth Polaka przegrało 2:3. W zupełnie odmiennych nastrojach nasi bramkarze spędzą sobotni wieczór.

Przy pierwszej bramce dla Burnley Artur Boruc nie miał nic do powiedzenia. W 13. minucie Matthew Lowton zagrał kapitalną piłkę z okolic koła środkowego do Jeffa Hendricka, a Irlandczyk delikatnie tylko ją przyjął i jeszcze sprzed pola karnego kropnął prostym podbiciem. Boruc wyciągnął się jak struna, ale strzał był zbyt silny.

Drugi gol już jednak w stu procentach idzie na konto polskiego bramkarza. W 16. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Steven Defour, do piłki najwyżej wyskoczył Ben Mee, który jednak na bramkę Boruca uderzył dość anemicznie. Strzał nie miał prawa sprawić 36-latkowi problemu, ale sprawił - Polak "wypluł" piłkę przed siebie, a tam czekał już na nią Stephen Ward. Bournemouth przegrywało 0:2.

Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Benik Afobe, ale w 75. minucie Boruc skapitulował po raz trzeci. Tym razem Polak zachował jednak czyste sumienie - za dużo swobody piłkarzom Burnley dali bowiem jego koledzy z obrony. Andre Gray efektowną "angielką" wpuścił w pole karne George'a Boyda, a ten strzałem "spod siebie" uderzył w dalszy róg bramki. Boruc był zasłonięty i nie mógł nic zrobić. Jego koledzy zdołali odrobić tylko jedną bramkę - zasługa Charliego Danielsa - na kolejną nie starczyło czasu.

Zdecydowanie mniej pracy niż bramkarz Bournemouth miał Łukasz Fabiański ze Swansea. Polak po raz drugi w sezonie zachował czyste konto (pierwszy raz z Burnley, z którym męczył się w sobotę Boruc), a jego zespół po raz trzeci w tegorocznych rozgrywkach wygrał - 3:0 z Sunderlandem. Dzięki zwycięstwu, Swansea City opuściło strefę spadkową, a Sunderland spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Wyniki wszystkich sobotnich meczów Premier League:

Watford - Everton 3:2 (1:1)
Bramki: Okaka 36., 64., Prodl 59. - Lukaku 17., 86.

Arsenal - Stoke City 3:1 (1:1)
Bramki: Walcott 42., Oezil 50., Iwobi 75. - Adam 29. (kar.)

Burnley - Bournemouth 2:1 (2:1)
Bramki: Hendrick 13., Ward 16., Boyd 75. - Afobe 45., Daniels 90.

Hull City - Crystal Palace 3:3 (1:0)
Bramka: Snodgrass 27. (kar.), Diomande 72., Livermore 78. - Benteke 52. (kar.), Zaha 70., Campbell 89.

Swansea City - Sunderland 3:0 (0:0)
Bramki: Sigurdsson 51. (kar.), Llorente 54., 80.

Leicester City – Manchester City 4:2 (3:0)
Bramki: Vardy 3., 20., 78., King 5. – Kolarov 82., Nolito 90.