Poznaj kulisy kadry Nawałki! Zobacz premierę książki Feddka

Piłka nożna

Andrzej Strejlau czy Tomasz Łapiński pojawili się na oficjalnej premierze książki Marcina Feddka pt. „Dekalog Nawałki”. – Chciałem pokazać, jak powstała drużyna, która awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy – powiedział nam autor. Zobacz, co działo się na premierze!

9 grudnia w Centrum Piłkarskim R-GOL w Warszawie odbyła się oficjalna premiera książki Marcina Feddka pt. „Dekalog Nawałki”. - Jedną z osób, która namówiła mnie do pisania, jest Roman Kołtoń. Kiedyś powiedział, że ktoś proponuje mu stworzenie reporterskiej książki o reprezentacji Polski. Odpowiedział, że się tego nie podejmie. I powiedział: ty napisz! - opowiedział nam o kulisach tworzenia książki Feddek i dodał: - Celem numer 1 było pokazanie, jak wygląda trening tego zespołu, jak trener Adam Nawałka budował drużynę, która zagrała na mistrzostwach Europy we Francji.

Na premierze pojawili się m.in.: były selekcjoner reprezentacji Polski Andrzej Strejlau, były reprezentant, a dziś ekspert Polsatu Sport, Tomasz Łapiński, Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, a także kilkudziesięciu dziennikarzy. - Czytając tę książkę zastanawiałem się, skąd Marcin to wszystko pamiętał. Chyba musiał prowadzić jakieś notatki, bo nawet ja sam nie pamiętałem wszystkich sytuacji – powiedział Kwiatkowski. Swoje trzy grosze dorzucił także Strejlau: – Przeczytałem książkę z dużą ciekawością. Oddaje ona to, czego nie wie ani kibic na stadionie, ani telewidz.

- Euro pokazało, że zainteresowanie reprezentacją jest ogromne. A to ma przełożenie na to, że ludzie chcą dowiedzieć się o niej więcej. A od kogo mają się dowiedzieć, jeśli nie od dziennikarza, który był przez ostatnie lata najbliżej kadry? – powiedział Piotr Stokłosa z wydawnictwa SQN.

Co wydarzyło się na premierze książki „Dekalog Nawałki” zobacz w materiale wideo.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze