Glik w jedenastce kolejki L'Equipe po raz trzeci!

Piłka nożna
Glik w jedenastce kolejki L'Equipe po raz trzeci!
fot. PAP

Kamil Glik staje się powoli stałym bywalcem jedenastek kolejki Ligue 1 typowanej przez magazyn L'Equipe. Prestiżowa francuska gazeta docenia fantastyczną dyspozycję zespołu Polaka i niemal połowę miejsc z 17. kolejki obsadziła właśnie zawodnikami AS Monaco.

Nie dość, że fantastycznie strzelają (53 bramki w 17 meczach), to także nienajgorzej bronią! AS Monaco jest wielkim fenomenem tego sezonu Ligue 1 i zajmuje pozycję wicelidera tuż za rewelacją z Nicei. Defensywa zespołu z Księstwa zachowała czwarte czyste konto w pięciu ostatnich meczach, a duża w tym sprawka dyrygenta poczynań defensywnych, Kamila Glika.

Polak fantastycznie wprowadził się do zespołu, a zabezpieczenie tyłów przy tak ofensywnym stylu gry jest kluczowe do zwyciężania spotkań. Monaco rozprawiło się z Bordeaux na stadionie Matmut Atlantique aż 4:0. Trzykrotnie do siatki rywali trafił Radamel Falcao, który od redakcji dostał "ósemkę". Polak za swój występ otrzymał notę 7 i w notowaniu znalazł się po raz trzeci od momentu startu rozgrywek. L'Equipe wyróżniło aż pięciu zawodników AS Monaco.

 

Polak znalazł się także w jedenastce fazy grupowej Ligi Mistrzów nominowanej przez UEFA.com.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze